Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На біологічному факультеті організували засідання круглого столу до Всесвітнього дня води

На біологічному факультеті організували засідання круглого столу до Всесвітнього дня води

На біологічному факультеті організували засідання круглого столу до Всесвітнього дня води
23.03.2023 10:51 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет наукова діяльність студентська наука засідання круглого столу Всесвітній день води

Днями на біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся вже традиційний для науково-педагогічного складу вишу захід – засідання круглого столу до Всесвітнього дня води. Він проходив у змішаному форматі: охочі могли приєднатися до нього як в аудиторії вишу, так і в режимі онлайн.

 

У засіданні круглого столу взяли участь завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор, доктор біологічних наук Олександр Рильський, гарантка освітньої програми Наталія Воронова, науково-викладацький склад і студентство факультету, запрошені почесні гості – стейкґолдери/ки.

Під час заходу присутнім нагадали, що Всесвітній день води (або Всесвітній день водних ресурсів) започатковано резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в 1993 році. Його відзначають щорічно – 22 березня. У цьому міжнародному документі запропоновано державам проводити в цей день заходи, присвячені збереженню та освоєнню водних ресурсів, які є основою для соціального прогресу та розвитку людства. Збереження водних ресурсів світу – вкрай важливе завдання для всієї міжнародної спільноти. В умовах дефіциту водних ресурсів, який постійно зростає, відповідно стають усе актуальншими заходи з їхнього збереження. На сьогодні понад 2,8 мільярдів осіб в усьому світі відчувають щоденний дефіцит води, із них майже 25% мають загрозливу для здоров'я нестачу води. Вода – це той ресурс, без якого говорити про майбутнє немає сенсу, а тому про її збереження має йтися як про аксіому.

Щорічно в міжнародний день води проводиться низка тематичних заходів у всьому світу, зокрема і в Україні, для якої вода має ще й стратегічне значення. Україна належить до тих європейських країн, де забезпеченість водними ресурсами населення є низькою. Звісно, що це пов'язано, перш за все, з природними умовами, характерними для нашої держави, однак завдання берегти воду – це справа всіх і кожного. Щороку у Всесвітнього дня води є своя тематика. Так, у 2021 році тематикою Міжнародного дня води було «Вода для сільського господарства», а у 2022 році – «Вода для дітей». У 2023 році темою обрали «Прискорення змін». Варто нагадати, що цього року світ відзначає ювілейний, 30, Всесвітній день води.

У рамках заходу завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський прозвітував щодо питання стану річки Дніпро. Перед аудиторією також виступили з доповідями здобувачі та здобувачки освіти: Максим Іваненко, 1 курс магістратури, тема наукової розвідки: «Ревіталізація малих річок», Артем Радюк, 4 курс бакалаврату, тема доповіді: «Вплив людини на водні ресурси планети». Марія Лапченкова, 4 курс бакалаврату, присвятила виступ темі «Очищення стічних вод на ЦОС-1 міста Запоріжжя». Тимур Семененко, 2 курс бакалаврату, обрав темою дослідження «Центральні очисні споруди Запоріжжя».

Дослідження юних учених викликали неабияке зацікавлення в присутніх. Відбулася й дискусія, яка засвідчила актуальність і прикладну спрямованість обраних для наукової розвідки тем. Це, зокрема, відзначив присутній на заході голова комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко. Він подякував викладацтву факультету за гідний рівень знань здобувачів і здобувачок освіти та закликав студентство надалі продовжити дослідження однієї з актуальних проблем сьогодення, а також долучитися після завершення навчання у виші до її розв’язання. Ігор Миколайович вручив пам’ятні подарунки студентським спікерам і спікеркам заходу й побажав їм подальшої успішної реалізації в науковій галузі.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини