Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У магістратурі спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» розпочалася клінічна практика

У магістратурі спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» розпочалася клінічна практика

У магістратурі спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» розпочалася клінічна практика
27.03.2023 09:11 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризму фізична терапія ерготерапія освітній процес клінічна практика

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) з 27.03.2023 по 21.05.2023 у магістрантів/ок спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія» розпочалася клінічна практика з педіатрії в закладах охорони здоров’я.

 

Клінічна практика за спеціальністю «Фізична терапія, ерготерапія» – найважливіша ланкою професійної підготовки фахівців/чинь із фізичної терапії, ерготерапії. Мета «Клінічної практики з педіатрії» – формування визначених освітньо-професійною програмою загальних і фахових компетентностей, зокрема здатності до вирішування задач і практичних проблем у галузі фізичної терапії з метою відновлення/корекції рухових та морфофункціональних можливостей, здоров’я, підвищення ступеня соціальної адаптації та якості життя пацієнтів/ок дитячого та підліткового віку.

Перед її початком відбулася настановча онлайн-конференція із завідувачкою кафедри Надією Богдановською та відповідальною керівницею практики від кафедри Наталією Позмоговою. Під час заходу завідувачка кафедри Надія Богдановська ознайомила студентство з наказом щодо проведення практики, із базами її проведення в цьому навчальному році, із керівниками/керівницями практики від кафедри та лікувальних установ. А також – з основними завданнями практики, умовами її організації та порядком проходження. Йшлося про вимоги до оформлення її результатів і про форму звітності. Керівниця практики від кафедри, доцентка Наталія Позмогова згідно з наказом, зазначила, що під час проходження клінічної практики магістранти/ки повинні набути необхідні фахові компетенції, зокрема: здатність до ефективного професійного спілкування, забезпечення конструктивних взаємовідносин під час виконання професійних завдань. А також – здатність до ефективної комунікації з пацієнтом/кою дитячого/підліткового віку, його/її батьками/опікунами для розуміння та реалізації власних потреб пацієнта/ки, формування рекомендацій щодо продовження занять.

Йдеться також про здатність визначати та контролювати функціональний стан, рівень фізичного розвитку, рухові та інші порушення в осіб дитячого/підліткового віку різних нозологічних груп відповідними засобами й методами. Серед необхідних компетентностей – здатність проводити фізичну терапію осіб дитячого/підліткового віку різних нозологічних груп; здатність визначати оптимальний рівень терапевтичного навантаження. Студентству необхідно навчитися контролювати тривалість та інтенсивність реабілітаційних заходів для забезпечення їхній відповідності віковій категорії, стану здоров’я, функціональним можливостям дитини/підлітка; здатність провадити безпечну практичну діяльність для пацієнта/ки дитячого та підліткового віку.

У перший день керівники/керівниці практики від клінічних установ ознайомили студентство з напрямком роботи відділення реабілітації, документацією, планом проходження практики, а також провели вступний інструктаж із техніки безпеки. Практиканти/практикантки опановують навички зі збору анамнезу, діагностичного обстеження, розробки плану реабілітаційного втручання, та самої реабілітаційної роботи. Кожного дня вони отримують завдання від керівників і керівниць баз практики для самостійного опрацювання. Під час щотижневих онлайн-конференцій здобувачі та здобувачки освіти захищають свої поточні завдання, обговорюють важливі питання з керівниками й керівницями від кафедри та баз практики й підбивають загальні тижневі підсумки.

Практика організована згідно з навчальним планом і відповідно до Положення про проведення практики студентів/ок вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 № 93, відповідно до листів МОН України від 07.03.2022 № 235 «Про деякі питання організації роботи закладів фахової передвищої, вищої освіти на час воєнного стану», від 27.06.2022 № 1/7035-22 «Про підготовку до початку та особливості організації освітнього процесу в 2022/23 навчальному році», Положення про практичну підготовку здобувачів вищої освіти ЗНУ, Положення про організацію освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини