Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ відбувся майстер-клас «Як заснувати нове медіа у прифронтовому регіоні»

На факультеті журналістики ЗНУ відбувся майстер-клас «Як заснувати нове медіа у прифронтовому регіоні»

На факультеті журналістики ЗНУ відбувся майстер-клас «Як заснувати нове медіа у прифронтовому регіоні»
27.03.2023 15:20 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики освітній процес формування практичних компетентностей регіональне медіа

Двадцять третього березня на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася зустріч 3-4 курсів із співзасновником нового медіа «Яктитам» і випускником магістратури вишу Костею Андрієвим. Організаторкою онлайн-заходу стала старша викладачка факультету журналістики Наталія Виговська.

 

Мета зустрічі – розповісти студентству про запуск і роботу мікромедіа у прифронтовому регіоні, виклики, з якими стикаються медійники під час створення контенту, пошук тем і роботу з аудиторією під час повномасштабної війни.

На початку майстер-класу співзасновник «Яктитам» Костя Андріїв розповів про те, як виникла ідея створення медіа, а також про склад і обов’язки його команди. Так, початкова ідея «медіа для своїх» поступово переросла в більш масштабний проєкт, оскільки теми, на які пише команда «Яктитам», виявилися актуальними не тільки для запоріжців, а й для більшості українців. Зокрема, контент цього мікромедіа спрямований на переосмислення й аналіз того, як росія протягом довготривалого періоду впливала на українське суспільство й культуру через усі можливі засоби масової комунікації. Серед тематики «Яктитам» – багато проблемних і навіть конфліктних тем, які стосуються життя на окупованих територіях, військових злочинів росії, пропаганди, спрямованої на знищення української нації як такої.

Однією з провідних тем лекції також стала робота в конфліктно-чутливій журналістиці. На прикладі дописів, опублікованих у «Яктитам», спікер розповів про важливість та актуальність створення матеріалів, спрямованих на допомогу та захист прав людей, які пережили травматичний досвід. Костя Андріїв також наголосив на тому, що найважливішим правилом журналіста в роботі з вразливими категоріями населення, є правило «Не нашкодь!», і закликав студентство не нехтувати цим.

Окрім цього, випускник магістратури ЗНУ показав різні формати та інструменти створення креативного контенту для соцмереж, зокрема для Instagram. Це – основний майданчик для розповсюдження контенту для цього мікромедіа, що допомагає залучати нову активну аудиторію. Також йшлося про труднощі, з якими стикається команда «Яктитам» під час публікації матеріалів у Instagram, – цензуру, блокування контенту, видалення дописів, атаки ботів на сторінці медіа.

Студентка 4 курсу факультету журналістики Наталія Данилюк поділилася своїми враженнями: «Я давно слідкую за @yaktytam, але не думала, що засновник цього небанального інста-медіа – випускник ЗНУ. Класно, що спікер говорив про конкретні речі – сумніви, монетизацію, статистику матеріалів, взаємини в команді. Часом практики обходять ці теми (мовляв, комерційна таємниця), тому почути про це було важливо».

Студент 3 курсу факультету журналістики Павло Фролов зауважив: «Лекція дуже сподобалась. Було цікаво послухати, як виникають такі мікромедіа. Адже за такими креативними проєктами, які створюються, буквально, на чистому ентузіазмі, – майбутнє української журналістики. Бо вони якісні та на часі. Гадаю, багатьох слухачів і слухачок зацікавив виступ Кості Андріїва та надихнув на створення власного якісного контенту».

Студентка 4 курсу факультету журналістики Алла Стрілець: «Я майже від самого початку заснування медіа слідкую за ними. «Яктитам» стало певним приємним феноменом у запорізькій журналістиці, тож цікаво було почути цю історію успіху локального медіа. Хоча, як на мене, це медіа росте й намагається охопити більш масштабні теми. Як журналістам вдається використовувати свої ресурси на створення матеріалів – окрема цікава історія, про що й розповів один із співзасновників «Яктитам» під час зустрічі. Це був не просто монолог про те, які вони круті та унікальні, а чесна розмова про те, яке підводне каміння зустрічаються на шляху розвитку медіа».

 

Дарина Рибка,

студентка 3 курсу журналістики ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини