Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася зустріч заступниці бізнес-омбудсмена України Тетяни Короткої зі здобувачами й здобувачками освіти

У ЗНУ відбулася зустріч заступниці бізнес-омбудсмена України Тетяни Короткої зі здобувачами й здобувачками освіти

У ЗНУ відбулася зустріч заступниці бізнес-омбудсмена України Тетяни Короткої зі здобувачами й здобувачками освіти
30.03.2023 15:02 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет підвищення практичний компетентностей гостьова лекція

Тридцятого березня 2023 року відбулася зустріч заступниці бізнес-омбудсмена України Тетяни Короткої із здобувачами/ками Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Під час заходу пані Тетяна досить детально зупинилася на висвітленні питань генези інституту омбудсмена, груп його моделей (зокрема, «класичної», Уповноваженого з прав людини, реактивної та проактивної моделей його діяльності) загалом і бізнес-омбудсмена зокрема. Вона проаналізувала світовий досвід формування інституту бізнес-омбудсмена, зокрема нормативно-правових його засад, зосередила увагу на національних особливостях його розвитку. Також спікерка детально висвітила основні функції, права бізнес-омбудсмена. Вона зупинилася на характеристиці правового статусу Ради бізнес-омбудсмена як незалежного консультативно-дорадчого органу при Кабінеті Міністрів України.

Здобувачі/ки з цікавістю дізналися про критерії відповідності скарг, які підлягають розгляду, основні етапи процедури їхнього розгляду, моделі взаємовідносин Ради бізнес-омбудсмена з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, правоохоронними органами. А також – про ті кількісні показники, які підтверджують ефективність роботи бізнес-омбудсмена та його команди стосовно захисту представників/ць вітчизняного та міжнародного малого та великого бізнесу від будь-яких проявів протиправних упереджених діянь суб’єктів публічної влади, державних підприємств тощо. Йшлося про проєкти, започатковані в період дії правового режиму воєнного стану в Україні, серед яких – і цілодобова лінія оперативної підтримки бізнесу.

Пані Тетяна, відповідаючи на численні запитання присутніх, виокремила й детально проаналізувала «ТОП-6» видів скарг, які підлягають розгляду й щодо яких вже навіть сформовано певну вітчизняну практику. Вона запропонувала конкретні рекомендації щодо формування майбутньої професійної кар’єри. Спільно із віце-президентом Запорізької торгово-промислової палати Андрієм Куцом як представником одного із основних роботодавців ЗНУ, який також долучився до зустрічі, почесна гостя визначила пріоритетні напрямки можливої співпраці бізнес-омбудсмена України, Ради бізнес-омбудсмена з регіональними торгово-промисловими палатами, із залучення до такої співпраці здобувачів/ок закладів вищої освіти.

Наприкінці заходу пані Тетяна запропонувала присутнім взяти участь у конкурсному проєкті з написання тематичного есе, виокремивши три базові тематичні його напрямки, ознайомивши із основними процедурними питання та заходами заохочення, які передбачені для переможців і переможниць цього конкурсу.

Юридичний факультету Запорізького національного університету подякував заступниці бізнес-омбусмена України Тетяні Короткій й висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини