Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет ЗНУ долучився до тематичного вебінару від Державного бюро розслідування

Юридичний факультет ЗНУ долучився до тематичного вебінару від Державного бюро розслідування

Юридичний факультет ЗНУ долучився до тематичного вебінару від Державного бюро розслідування
04.04.2023 09:48 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет освітній процес формування практичних компетентностей вебінар Державне бюро розслідувань

Третього квітня 2023 року здобувачі/ки юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), які навчаються за спеціальностями 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність», долучилися до вебінару від Державного бюро розслідувань. Темою заходу обрали «Особливості залучення та використання спеціальних знань спеціалістів під час проведення оглядів місця події під час розслідування кримінальних правопорушень, вчинених внаслідок ведення російською федерацією агресивної війни проти України, миру та людяності».

 

Спікером заходу став старший слідчий Головного слідчого управління ДБР Станіслав Тищенко. Він у своєму виступі зупинився на ґрунтованому аналізі ролі та значення фахівця/чині для фіксування важливих деталей для досудового розслідування. А також – для забезпечення життя і здоров’я слідчого та тих, хто поруч, під час огляду місця події в розслідуванні кримінальних правопорушень, вчинених внаслідок ведення російською федерацією агресивної війни проти України, миру та людяності.

Спікер наголосив на визначенні поняття «спеціаліст/ка» відповідно до КПК України, процесуальному статусі спеціаліста/ки та послідовності його залучення до огляду місця події. Зокрема, він зупинився на обов’язкових складниках змісту листа для такого залучення, його меті та значенні. Доповідач звернув увагу присутніх на можливості слідчого проводити огляд місця події без спеціаліста/ки, з урахуванням вихідних даних. При цьому наголосив на небажаності реалізації заходів без залучення особи, яка володіє спеціальними знаннями, а саме – спеціаліста/ки, який визначає, що саме дозволено вчиняти із виявленими на місця події боєприпасами. Пан Станіслав зупинився на аналізі повноважень слідчого під час огляду місця події, безпосередньо пов’язаного із вибухами складів боєприпасів, як-от: ініціація виклику спеціаліста, фіксація протоколу огляду тощо, та повноваженнях спеціаліста/ки відповідно до КПК України. Окремо увагу присутніх привернули складні приклади з практики слідчих ДБР, які підкріплюватися фотоматеріалами.

Наприкінці заходу старший слідчий поділився практичним досвідом підвищення кваліфікації для роботи, пов’язаної з оглядом місця події та вибухонебезпечними матеріалами і боєприпасами, та залюбки відповів на питання учасників/ць вебінару. Юридичний факультет Запорізького національного університету щиро подякував партнерам/кам за надану можливість долучитися до участі у вебінарі як до складника унікального просвітницького проєкту «Правоохоронна діяльність ДБР».

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини