
Четвертого квітня на біологічному факультеті ЗНУ відбулася робоча нарада з роботодавцями щодо підготовки до виробничих практик здобувачів/ок першого та другого рівнів вищої освіти спеціальності 101 «Екологія».
Під час заходу представники/ці Запорізького національного університету – Олександр Рильський, завідувач кафедрою загальної та прикладної екології і зоології, гарант освітньої програми здобувачів/ок третього рівня вищої освіти, Наталія Воронова, доцентка кафедри, гарантка освітньої програми 2 рівня вищої освіти, та Валерій Горбань, доцент кафедри, член робочих груп освітніх програм спеціальності, – зустрілися з представниками «Мотор Січ» Петром Харченком і Сергієм Харченком щодо формату проведення виробничих практик та їхнього змісту.
Під час зустрічі обговорили програми практик. При цьому зазначалась необхідність врахування вимог до практичної підготовки сучасних екологів/инь, а саме – відпрацювання таких фахових компетенцій: здатності до організації робіт, пов’язаних з оцінкою екологічного стану, захистом довкілля та оптимізацією природокористування, в умовах неповної інформації та суперечливих вимог. Йшлося про самоосвіту та підвищення кваліфікації на основі інноваційних підходів у галузі екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування. Роботодавці підкреслили, що майбутні екологи/ині повинні на практиці закріпити правові й етичні норми оцінки професійної діяльності, розробки та реалізації соціально-значущих екологічних проєктів в умовах суперечливих вимог.
Вони очікують від здобувачів/ок ступеня вищої освіти залучення до колективної діяльності та реалізації комплексних природоохоронних проєктів з урахуванням наявних ресурсів і часових обмежень. Крім того, Сергій Харченко, начальник відділу охорони навколишнього середовища АТ «Мотор Січ» повідомив, що наразі на підприємстві є відкрита вакансія й вони чекають випускників/ць для працевлаштування. Серед вимог, які будуть пріоритетними у виборі кандидатів/ок – вміння проводити лабораторні дослідження та доносити зрозуміло й недвозначно професійні знання, власні обґрунтування та висновки до фахівців/чинь і широкого загалу.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/