Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету Наталія Ряпісова

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету Наталія Ряпісова

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка філологічного факультету Наталія Ряпісова
06.04.2023 09:18 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою філологічного факультету, директоркою Запорізької початкової школи «Світанок» Наталією Ряпісовою.

 

- Шановна Наталіє Вікторівно, скажіть, будь ласка, скільки вже минуло часу, відколи Ви отримали диплом філологічного факультету ЗНУ?

- Запорізький державний університет, як він тоді називався, я закінчила у 1998 році. А потім, у 2011 році, закінчила ще магістратуру.

- Які спогади залишилися у Вас із часів студентства?

- За часів мого навчання на філологічний факультет вступала велика кількість абітурієнтів\ок, як і на економічний чи юридичний факультети. Нас – філологів/инь – було 4 групи, із яких 3 навчалися на бюджеті. Тому в коридорах другого навчального корпусу завжди було багато студентського люду, вже тоді звідусіль лунала українська мова. «Потік» у нас був творчий. Організували студентський театр, проводили літературні вечори. Їздили з виставою «За двома зайцями» (М. Старицького) навіть на Західну Україну, виступали перед мешканцями\ками місцевими.

- Якби сьогодні повернути час назад, коли треба було йти на пари, до кого з викладачів/ок факультету і на які дисципліни Ви б хотіли знов потрапити та чому?

- До Тамари Володимирівни Хом’як, Віктора Антоновича Чабаненка (на жаль, нині покійного), Миколи Степановича Васьківа завітала б із радістю – у них завжди були дуже цікаві лекції. До Єжи Максиміліановича Розенбаума (його теж вже немає серед нас) – на польську мову, коли під час пар поринали в іншу культуру. І взагалі всі викладачі/ки філологічного факультету вирізнялись завжди професіоналізмом і людяністю.

- Чому для здобуття вищої освіти свого часу Ви обрали саме цей факультет ЗНУ? Коли народилася Ваша мрія стати фахівчинею за обраною Вами спеціальністю, і чи були у Вас інші інтереси?

- Ми вступали до вишу в 1993 році – це час, коли нещодавно народилася Україна як держава. Тому попит на вивчення всього українського – мови, літератури, культури, історії – був величезним. Якась хвиля котилася серед молоді. Я визначилася з вибором ще в школі. Деінде я себе не бачила.

- Після того, як отримали диплом, які перспективи розвитку для себе як творчої особистості знайшли в цій галузі?

- Представники/ці освітньої галузі не можуть не бути творчими. Професія зобов’язує бути в постійному русі, у вихорі реформ. Будь-який урок чи захід, створення проєкту чи програми розвитку – це безкінечна творчість.

- У студентські роки чи брали Ви участь у громадському, науковому житті університету? І що з тих напрацювань і навичок, можливо, потім знадобилося для розвитку професійної кар’єри?

- Участь у заходах, у студентському театрі навчила мене володіти аудиторією, виголошувати промови, працювати в команді, слухати. Це – навички, якими повинна володіти будь-яка успішна особистість.

- Після університету Ви встигли побудувати педагогічну кар’єру. Одразу після закінчення вишу, де Ви працювали? Які посади потім обіймали? Поділіться секретами Вашого професійного успіху.

- Одразу після університету я працювала вчителем української мови та літератури. Відколи завершила магістратуру, розпочала свою діяльність у Науково-методичному центрі департаменту освіти і науки Запорізької міської ради, пізніше – у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників\ць ЗМР. Наразі обіймаю посаду директорки Запорізької початкової школи «Світанок». А секрет успішної роботи дуже простий: працювати якісно, постійно вчитися, любити дітей і загалом людей. В освіті без цього ніяк.

- Чи підтримуєте Ви зв’язки із Вашими колишніми однокурсниками/цями та викладачами/ками?

- Так, звичайно. З однокурсниками/цями періодично зустрічаємось або співпрацюємо. Зокрема, нас об’єднала спільна робота в Міській школі філологічних наук при філологічному факультеті ЗНУ, Асоціації роботодавців\иць, у рамках конкурсу ім. Марини Брацило. А в цьому році ми вже брали участь, виконуючи різні функції, у конкурсі ім. Т.Г. Шевченка (обласний етап): одні колеги організували й привели учасників/ць, інші – працювали в складі журі, а в ЗНУ – радо відчинили двері філфаку.

- Що найцікавішого і найважливішого для Вас сталося за період професійної діяльності? І над чим сьогодні працюєте?

- Спитайте в кожного педагогічного працівника/ці. Будь-який новий рік для нас – це щось нове і неповторне, адже саме освітяни/ки рахують навчальний рік з вересня по червень. Нові учні й учениці, нові проєкти, цікаві взаємодії із колегами, постійний рух. Кожен етап професійного зростання – це також нові люди поруч, а отже, і нові світи. Декотрі з них підтримують із тобою зв'язок уже багато років. Сьогодні я разом із колективом Запорізької початкової школи «Світанок» долаю виклики, які постають перед освітою в умовах воєнного стану. Робимо все можливе, щоб освітній процес був якісним, також докладаємо зусиль, аби заклад розквітав і готуємося до зустрічі з дітлахами.

- Наприкінці розмови – традиційне запитання: що б Ви побажали вступникам, першому курсу і студентству інших курсів філологічного факультету? Також, будь ласка, надайте їм цінні поради щодо того, аби стати професіоналами\ками своєї галузі й досягти здійснення своєї мрії?

- Бажаю усім любити обрану професію, вірити в свої сили, насолоджуватися спілкуванням, не зупинятися в самоосвіті, адже філолог/иня – це взірець для багатьох інших громадян/ок, носій/ка культури. МИРУ та найскорішої ПЕРЕМОГИ нам усім!

- Вдячні за спілкування й гарні побажання для студентської молоді ЗНУ. Успіхів Вам у подальшій професійній роботі!

- Вдячна за довіру.

 

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини