
Чотирнадцятого квітня на кафедрі металургійного обладнання Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в теплій невимушеній обстановці відбулася зустріч гарантів та групи забезпечення освітньо-професійних програм «Галузеве машинобудування» (бакалаври) та «Металургійне обладнання» (магістри) зі стейкґолдерами та головами ДЕК від таких промислових гігантів, як ТОВ «Метінвест-Промсервіс», ПрАТ «Запоріжвогнетрив» (холдінг Метінвест) та ПрАТ «Укрграфіт», які є базовими підприємствами під час працевлаштування випускників\ць кафедри.
Після привітання учасників\ць виконуючим обов’язків завідувача кафедри металургійного обладнання Андрієм Власовим до присутніх звернулися випускники\ці кафедри минулих років, які навчалися ще в Запорізькій державній інженерній академії. Вдячні за отриману освіту, вони й сьогодні підтримують рідний виш, адже серед них голови державної екзаменаційної комісії: керівник ВТК ТОВ «Метінвест-Промсервіс» Олександр Івахненко та начальник виробничого цеху ПрАТ «Укрграфіт» Юрій Кононов.
Згадуючи студентські роки, результати фахових іспитів і захисту кваліфікаційних робіт, вони наголосили, що випускники\ці кафедри завжди славилися доброю практичною підготовкою, а це, здебільшого, заслуга кафедри та обладнання лабораторій з діючими моделями металургійних агрегатів. Це дуже важливо, бо за час, який відводиться на підготовку у формі виробничої практики, студенти\ки максимум що встигають, так це ознайомитися з технологічним циклом цеху. Оцінивши виробничі лабораторії кафедри, стейкґолдери від підприємств заступник технічного директора ПрАТ «Укрграфіт» Юрій Білик, керівник цеху магнезіальних виробів ПрАТ «Запоріжвогнетрив» Артем Борисов, провідний інженер ВТК ТОВ «Метінвест-Промсервіс» Олег Нагрібецький звернулися з пропозицією провести і для них ознайомчу екскурсію виробничими та навчальними лабораторіями.
Після завершення тривалої екскурсії зустріч продовжили у форматі відкритого засідання кафедри. Під час засідання стейкґолдери позитивно оцінили наявне обладнання й зауважили, що діючі моделі і нині є актуальними не тільки для металургійного виробництва, а й для суміжних секторів промисловості. Дуже вразила представників підприємств лабораторна установка ливарно-прокатної кліті. Вона була сконструйована та змонтована під керівництвом відомого не тільки в Україні, а й в зарубіжжі вченого, професора кафедри металургійного обладнання Йосипа Огінського. До речі, цю установку створили в рамках науково-технічної роботи «Розроблення установки для валкової розливки-прокатки порожнистих і суцільних заготовок». Стейкґолдери зазначили, що завдяки таким вченим, які в наші непрості часи продовжують не тільки займатися наукою, а й передають свої знання молодшому поколінню, металургійне виробництво підвищує якість продукції та продовжує розвиватися в напрямку підвищення енергоефективності.
В рамках обговорення наукового складника студентських робіт Андрій Власов продемонстрував представникам підприємств студентські курсові та практичні роботи, які стейкґолдери оцінили на високому рівні. Після отриманої інформації представники підприємств зауважили, що на період воєнного стану в країні вони рекомендують всю практичну підготовку студентства перенести на бази лабораторій кафедри, адже підприємства відносяться до об’єктів критичної інфраструктури і під час постійних обстрілів дуже важко гарантувати безпеку студентській молоді. А наявне лабораторне обладнання дозволяє не тільки виконувати практичну підготовку бакалаврату, а й проводити з магістрантами\ками дослідження роботи металургійного обладнання методами експериментів на доволі пристойному рівні. Це підтверджується не тільки наданими роботами, а й призовими місцями, які посідають молоді вчені, працюючи під керівництвом Йосипа Огінського.
Щоб ще більше покращити якість підготовки молодого покоління, стейкґолдери взялися провести майстер-класи зі студентством на базі наявних кафедральних лабораторій; здійснювати постійну підтримку та консультувати молодь в online-форматі під час виконання програми виробничої практики. Звернулися представники підприємств і з пропозицією збільшити практичний складник, зокрема додавши курсові проєкти. Це викликано тим, що «останніми роками чимало випускників\ць вишів звикли більше працювати “руками”, а не “головою”, що в умовах генерування раціоналізаторських ідей під час модернізації застарілого обладнання відіграє свою негативну роль».
Кульмінаційним моментом відкритого засідання кафедри стала домовленість про співпрацю в галузі підготовки фахівців\нь спільно з ПрАТ «Укрграфіт», ТОВ «Метінвест-промсервіс» та ПрАТ «Запоріжвогнетрив». Відразу після закінчення воєнного стану в країні підпишуть відповідний договір, що й закріпили протоколом засідання кафедри.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu