Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики ведуча програми «Дайджест новин центрів "ЯМаріуполь"» на телеканалі «ТВ-7» (Дніпро)

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики ведуча програми «Дайджест новин центрів "ЯМаріуполь"» на телеканалі «ТВ-7» (Дніпро)

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики ведуча програми «Дайджест новин центрів "ЯМаріуполь"» на телеканалі «ТВ-7» (Дніпро)
21.04.2023 12:31 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У складних умовах воєнного стану надзвичайно цінно згадати бурхливі студентські роки з уже випускниками й поспілкуватися про сьогодення близьких факультету людей. Валерія Глущенко – випускниця факультету журналістики, оптимістична, енергійна та працьовита молода людина, яка пройшла шлях від PR до журналістики, працюючи зі словом і постійно вдосконалюючи свої вміння й навички. Нині Валерія працює ведучою власної програми «Дайджест новин центрів "ЯМаріуполь"» на телеканалі «ТВ-7» у місті Дніпро.

-         Валеріє, що вплинуло на Ваш вибір майбутньої спеціальності і чи повʼязана теперішня діяльність із фаховою підготовкою?

-         Якось із батьками дивилися телевізор за вечерею. Це було приблизно 17 років тому. Мені не сподобалася реклама. Тоді я вирішила переробити її на свій лад. Батьки приємно були вражені. Саме з того моменту я зрозуміла, що моя професія буде пов’язана з телебаченням і креативом. Я запитала в мами: «А на кого треба вчитися, щоб створювати телереклами?». Мама відповіла: «Доцю, це рекламісти».

-         У вашому профілі на Facebook позначена діяльність «Кореспондентка». Чому акцент діяльності змістився з реклами на журналістику та яка галузь діяльності, на вашу думку, є для вас більш близькою?

- Я спробувала себе і рекламісткою, і журналісткою. Все ж ближче мені до душі журналістика. Хоча раніше говорила, що бігати з мікрофоном із проханням дати коментар – не моє. Після того, як я переїхала жити в Маріуполь (2021 рік), зрозуміла, що це місто заводів і почала запитувати сама себе, де ж мені тут шукати й проявляти творчість? І пішла штурмувати телеканали, хоча вакансій вільних не було. Однак у мені побачили потенціал.

-         Телеканали? Чому обрали саме цей напрямок ЗМІ? Чи, можливо, місце практики на телеканалі вам запамʼяталося найбільше? Якщо так, то чим?

-                Перше місце практики, яке я сама обрала – був Запорізький канал «ТВ-5». До речі, я зараз працюю на «ТВ-7». Вважаю, що перша практика – це знак долі. Мене навчили розшифровувати синхрони (коментарі). Показали, як створювати сюжети з 0 й до випуску в ефір. Саме там я вперше натискала кнопку «запуск у прямий ефір». Дуже цікавий досвід.

-         Сьогодні ви не в Маріуполі. Чи є в планах підкорити столицю або ж повернутися до Запоріжжя?

-         Після окупації Маріуполя росіянами колеги з телеканалу розбрелися по світу. Але наразі в нас вийшло відновити роботу. Я ж працюю в місті Дніпро. І в планах у мене все ж таки є переїзд у головний офіс «ТВ-7» до Києва.

-         Чи проходили ви додаткові курси для саморозвитку чи професійного зростання? Якщо так, то які саме?

-         Навіть після закінчення магістратури в рідному ЗНУ я не припиняю навчатися. Вважаю, що тільки так можна досягти вершин. Я пройшла тренінг, який організував «НАКИПІЛО» (примітка автора: «Накипіло» – це медіагрупа, яка обʼєднує в собі онлайн-медіа, пресцентр, радіо, продакшн-студію та освітній центр). Ми говорили про конструктив у журналістиці під час війни. Наразі я навчаюся по програмі «MDFoundation». Це крута можливість спілкуватися з відомими кореспондентами та ведучими, а також отримувати лекції від найуспішніших медіа.

-         У вас є магазин флористики. Ви самостійно займаєтеся його просуванням?

-         Коли я змогла вибратися з Маріуполя, зрозуміла, що маю якось заробляти на життя. Змогла вивести з собою сертифікат із флористики. Скажу чесно – квіти настільки мене надихають, що саме через створення онлайн магазину, я швидко відновилася від пережитого. Складним етапом було просування, але ж я навчалася на факультеті журналістики на PR 5 років і це мені дуже допомогло. Вже за місяць я мала хорошу базу клієнтів та почалися реальні прибуткові продажі.

-         Як вплинула війна на вашу діяльність, зокрема на функціонування каналу та магазину?

-         Магазин я створила після початку повномасштабного вторгнення РФ на українські землі. А ось самореалізація як кореспондентки прийшлася на квітень 2022 року, коли без підготовки довелося працювати з темою війни, трагедій та втрат. Я відчула потребу в навчанні та одразу ж поїхала на тренінги. Там мене навчали правильному спілкуванню з постраждалими, правильному висвітленню теми війни. Тож думаю, що з цього періоду в мене почалося кар’єрне зростання. Мене почали запрошувати на національний марафон «Єдиних новин», де я вперше мала змогу працювати наживо. Та після цього моя директорка запропонувала стати ведучою на «ТВ-7». Сьогодні маю власну програму «Дайджест новин центрів "ЯМаріуполь"». Ця програма інформує переселенців і допомагає повернутися до нормального життя.

-         Які поради можете дати студентам/студенткам, аби вони стали успішними у своїй справі?

-         По-перше, не бійтеся практикувати паралельно з навчанням. Просіть про допомогу викладачів. Мені ніколи не відмовляли, бо викладачі ЗНУ завжди подають руку допомоги. Роблю акцент на практиці, а не на роботі! У студентські роки я не бігла за грошима, а практикувалася переважно безоплатно. Це була і маркетингова фірма, і телеканал, і навіть політичний PR. Усе це мені знадобилося. Напевно, я зараз скажу як суцільна зануда, але ВЧІТЬ АНГЛІЙСЬКУ! Маючи рівень В2, перед вами відчиняться двері можливостей, ви потрапите на новий рівень у медіа.

 

Підготували доцентки кафедри видавничої справи та редагування Наталія Лебідь і Наталія Романюк.

 

Для довідки

 

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини