Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У вихованки ЗНУ Людмили Бабак три срібла Кубка України

У вихованки ЗНУ Людмили Бабак три срібла Кубка України

01.05.2023 11:10 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризм спорт веслування перемога

Під час Кубка України з веслування на байдарках і каное (Умань) випускниця факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), багаторазова переможниця престижних усеукраїнських і міжнародних змагань Людмила Бабак гідно представила наш край.

Спортсменка виборола три срібні медалі в жіночих змаганнях – дві в каное-одиночці на дистанціях 500 і 1000 м та одну в складі двійки на дистанції 500 м у парі з Юліаною Путніною. Загалом команда запорізьких веслувальників (жінки та чоловіки) вибороли 9 медалей Кубка, попри складні умови тренування у прифронтовому районі та те, що на змаганнях вона була однією з найменших за кількістю учасників.

Варто пригадати, що ще восени в португальському місті Понте-де-Ліма відбувся Чемпіонат світу з веслувального марафону. У командному заліку чемпіонату світу збірна України посіла 6 місце, здобувши 2 медалі – 1 золоту та 1 срібну. Золото українській команді принесла саме вихованка Запорізького національного університету Людмила Бабак (тренер – Сергій Снєжко). Вона стала 7-разовою чемпіонкою світу з марафону, перемігши на довгій дистанції (15,4 км – 1:25.49,80).

На чемпіонаті світу спортсменка виступала на двох дистанціях. Спершу Людмила стартувала в короткому марафоні (3.6 км), виборовши в підсумку 4 місце. А от уже з перших метрів довгої дистанції (15,4 км) Людмила захопила лідерство, з кожною позначкою (всього – 4 кола, 3 перебіжки, 1 маленьке коло) збільшуючи перевагу.

У результаті її час виявився на дві хвилини краще, ніж в угорської спортсменки Жофії Кішбан, яка посіла друге місце. Як сказала сама спортсменка після фінішу, на короткій дистанції була просто помилка: «Я довела, що є королевою марафону». Уся команда України потужно підтримувала запоріжанку та від усього серця раділа її переконливій перемозі на довгій дистанції.