Десятого травня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми теорії та методики навчання історії». Серед її спікерів були як досвідчені вчені, добре знані за межами України, так і студентська молодь.
На початку пленарного засідання присутніх привітали проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і декан факультету історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк. Вони підкреслили відповідальність учителів історії за формування громадянської позиції мешканців України, згадали про виклики сьогодення та побажали учасникам плідної роботи.
Перед учасниками конференції виступив в. о. завідувача кафедри новітньої історії України, професор Федір Турченко з доповіддю «Влада та підручники з історії: Запорізький досвід 1990-х рр.». Науковець поділився досвідом створення шкільних підручників й умовами розвитку історичної науки наприкінці ХХ століття. Професор кафедри історії України, завідувач Навчально-наукової лабораторії модерної історії України та інноваційних освітніх технологій Сергій Терно розглянув тему «Зовнішнє незалежне оцінювання: сучасні виклики (на прикладі історії)». Він акцентував увагу на викликах, які поставила ця форма контролю знань перед освітянською спільнотою. Завідувачка кафедри історичної та громадянської освіти Київського університету імені Бориса Грінченка Оксана Салата звернулася у своєму виступі до такого важливого питання, як «Культурно-історична спадщина як концепт громадянського виховання української молоді». Вона розкрила зазначену тему в контексті патріотичного виховання. Директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Ігор Щупак презентував своє бачення питання «Актуалізації історичного матеріалу та використання діджитал-технологій у сучасних підручниках історії». Доповідач порадив, як зробити вивчення історії захопливим для школярів за допомогою сучасних технологій.
Далі робота учасників конференції тривала за 4 секціями: «Проблеми та перспективи вивчення сучасної російсько-української війни в закладах освіти», «Методика навчання історії в базовій та профільній середній школі: виклики та відповіді», «Методика навчання історії в базовій та профільній середній школі: виклики та відповіді» та «Виклики у викладанні історичних дисциплін у закладах вищої освіти». Присутні відзначили інформаційну насиченість конференції, її важливість у контексті пошуку нових актуальних шляхів викладання історії як шкільної та університетської дисципліни. Також вони подякували організаторам за можливість цікавого спілкування в колі однодумців.
Для довідки
Організатори конференції – Запорізький національний університет, зокрема кафедра історії України та лабораторія модерної історії України та інноваційних освітніх технологій, Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка, Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Богдана Хмельницького, Сумський державний педагогічний університет ім. Антона Макаренка та Навчально-науковий інститут історії, права та міжнародних відносин. Цей науковий захід зібрав вчених із провідних закладів вищої освіти, ставши майданчиком для дискусій щодо важливих питань сучасності. Адже викладання історії нерозривно пов’язане з формуванням національної ідеї та патріотичним виховання нових поколінь громадян України.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соціальні мережі Запорізького національного університету:
https://beacons.ai/official_znu