Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Йосип Огінський: «Напрямок моєї наукової роботи розвиватиметься ще багато десятиріч і навіть поколінь»

Йосип Огінський: «Напрямок моєї наукової роботи розвиватиметься ще багато десятиріч і навіть поколінь»

Йосип Огінський: «Напрямок моєї наукової роботи розвиватиметься ще багато десятиріч і навіть поколінь»
15.05.2023 13:24 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Потебні кафедра металургійного обладнання день науки науково-дослідна частина

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) за ініціативи науково-дослідної частини та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука до Дня науки-2023 втілюють у життя проєкт, покликаний розповісти про талановитих учених нашого вишу. Кожен із них – це гордість університету. Сьогодні у проєкті бере участь доктор наук кафедри металургійного обладнання Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Йосип Огінський.

 

- Щороку МОНУ проводить конкурс науково-технічних експериментальних розробок на державне замовлення. Кафедра металургійного обладнання двічі поспіль вигравала їх, - розповідає Йосип Огінський. - У розробках і дослідженнях брали участь усі співробітники кафедри, а також студенти старших курсів; виконувались магістерські роботи, а керівником проєктів-переможців був я.

- Дослідженням якої наукової теми ви сьогодні займаєтеся?

- Займаюся тим самим, чим і впродовж усієї моєї інженерної професійної діяльності. Це вдосконалення та створення нових технологічних процесів, а також видів обладнання, переважно в галузі металургії і передусім обробки металів тиском та суміжних процесів.

- Які перспективи вбачаєте в обраному напрямі?

- Дужі хороші. Тематика, в якій я працюю, розвиватиметься ще багато десятиріч і навіть поколінь.

- Чи маєте ви патенти?

- Так, маю кілька десятків авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Інших видів патентів, крім патентів на винаходи, в науковій діяльності не визнаю!

- У яких країнах виходили ваші наукові праці? Скільки їх?

- Географія моїх публікацій дуже широка. Я співпрацював із університетами та підприємствами не лише України, а й країн СНД, а також Польщі, Ірану, Німеччини та Китаю. А загальна кількість публікацій вже більш ніж 150.

- Чи керуєте ви науковою роботою аспірантів?

- Авжеж, у рамках зазначеної тематики за моєї безпосередньої участі та під моїм керівництвом захистили дисертації три аспіранти.

- З ким у команді ви працюєте?

- У роботах останнього періоду, безпосередньо під моїм науковим керівництвом, беруть участь усі співробітники кафедри металургійного обладнання ІННІ. Також співпрацюю з двома університетами Німеччини (м. Ганновер і м. Падерборн) і університетом науки та технологій Китаю (м. Вухань).

- Яким із ваших досягнень у науковій галузі найбільше пишаєтесь?

- Для мене дуже важливими і, до речі, перспективними є завдання, які я й моя команда вирішуємо сьогодні. А їхня перспективність підтверджується тим, що дослідження та розробки виконуються за підтримки держави та за рахунок державного фінансування.

Для довідки

Йосип Огінський – старший науковий співробітник, доктор технічних наук кафедри металургійного обладнання Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні. Автор понад 150 публікацій. Має кілька десятків авторських свідоцтв та патентів на винаходи.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини