Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На Медіафестивалі-2023 факультету журналістики відзначили найкращих

На Медіафестивалі-2023 факультету журналістики відзначили найкращих

На Медіафестивалі-2023 факультету журналістики відзначили найкращих
15.05.2023 14:05 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Журналістики EU-indy ZNU Zaporizhzhia National University EU-Indy ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики Медіафестиваль конкурс загальноосвітні заклади середньої освіти відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування

Одинадцятого травня на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся Медіафестиваль-2023 під символічною назвою до Дня Європи «Європейські цінності в Україні: до взаєморозуміння та поваги». Захід реалізували в межах проєкту EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди» за підтримки програми Європейського союзу Еразмус+ за напрямом Модулі Жана Моне.

 

Проведення Медіафесту вже стало щорічною традицією для факультету журналістики. Шостий рік поспіль він об’єднує активну та креативну молодь, яка виявляє зацікавлення журналістикою, рекламою та PR, видавничою, редакторською діяльністю, медіамоделюванням та інформаційно-комунікаційною справою. Цього року на участь у Медіафестивалі надійшло близько 50 заявок від 5-11 класів, вихованців коледжів і студентів бакалаврату. Свої проєкти презентували школярі Запорізької та Дніпропетровської області. Зокрема, представлені ЗОШ № 15 та 100, Запорізькі гімназії № 6, 80 та 107, Лукашівська гімназія «Мрія» Широківської сільської ради, КЗ «Тернуватський опорний заклад загальної середньої освіти», Запорізький ліцей «Промінь», КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Лідер», «Запорізька спеціалізована школа-інтернат «Козацький ліцей» та колектив «Сузір'я» та Томаківський ліцей №2 (Нікопольський район Дніпропетровської області). Також свої роботи подали вихованці Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ та Мелітопольського фахового коледжу культури і мистецтв і студенти факультету журналістики 1-4 курсів усіх освітніх програм. Відтак, Медіафестиваль-2023 об’єднав молодь віком 15-21 рік: їм є що сказати про європейські цінності в Україні.

Із привітальним словом до учасників та гостей заходу звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук та декан факультету журналістики Віктор Костюк. Також на захід завітали випускниці факультету журналістики з різних освітніх програм, а саме: журналістка та ведуча телеканалу «МТМ» Поліна Гавловська; редакторка 1 категорії редакції програм телеканалу «МТМ» Мар'яна Сарапій і фахівчиня з комунікацій та публічних відносин Саодат Усмонова. Творчі проєкти розподілили за шістьма категоріями, а наукові розробки відзначили в Конкурсі науково-популярних есеїв «Науково-популярно про європейські цінності в Україні».

Відзначаючи подані роботи в категорії «Телевізійні матеріали», доцентка кафедри журналістики Алла Тернова зауважила, що наскрізною темою тут є Україна та українці, які плекають загальнолюдські принципи життєдіяльності як пріоритету європейських цінностей. У цій категорії грамоту за I місце отримав колектив учнів 5-9 класів Запорізької гімназії № 80 – Ксенія Кот, Лігіта Бербатова, Владислава Сухова, Дар'я Безкибальна, Вікторія Попова, Катерина Луценко та Сергій Кошель. Діти підготували спільний відеоролик під керівництвом Оксани Старченко. Грамотами за II місце нагороджені Софія Тарасова, студентка Економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ (керівниця проєкту – Ольга Учуєва) та Каміла Ігнатченко, учениця 10 класу, КЗ «Запорізької спеціалізованої школи-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради (керівниця – Олександра Степанова).

«Основа створеної продукції за категорією «Друковані ЗМІ (газета, журнал, буклет)» – патріотичність контенту, невибагливість і чітке розуміння важливості цього питання», – зауважив доцент кафедри журналістики Юрій Костюк. У цій категорії грамотами за I місце відзначили дві роботи. Спільний проєкт учнів 8 класу ЗОШ № 15 Олександри Пирожок, Софії Бондаревої, Анастасії Паладійчук, Вікторії Беспавлової, Євгенії Пояскової, Ірини Панасейко, Єсенії Буцької, Анастасії Коваленко, Максима Мартиновського (під керівництвом Анастасії Завірової та Марії Завірової). Друга робота представлена Дмитром Уханьовим, учнем 10 класу Запорізької Спеціалізованої школи № 100 (керівниці проєкту – Ганна Біляєва та Марина Жинжер). II почесне місце посіли роботи Діани Махонько, учениці 9 класу Запорізької гімназії №107 (керівник – Лариса Бабиченко) та Євгенії Казанцевої, студентки 1 курсу ОП «журналістика». III місце розділили проєкти  Тимофія Рибалки й Анни Волкової, учнів 9 класу Запорізької Гімназії №107 (керівник – Лариса Бабиченко) та проєкт Карини Сінько, студентки 1 курсу ОП «журналістика».

Доцентка кафедри журналістики Мирослава Чабаненко представила роботу Юлії Матковської, студентки 1 курсу ОП «журналістика», яка відзначена грамотою за I місце в категорії «Мультимедійна інтернет-публікація». Під час знайомства із роботами категорії «Друковані ЗМІ» доцентка кафедри видавничої справи та редакторської діяльності Інна Горбенко відзначила: «Конкурсанти чудово впоралися із поставленими завданнями Медіафестивалю, використовуючи як традиційні способи створення матеріалів (різні види верстки і макетування), так і власні малюнки». Так, I місце за цією категорією розділили проєкти Катерини Шепель, учениці 11 класу КЗ «Опорний заклад загальної середньої освіти «Лідер» (керівниця – Олена Панасейко) та Діани Махонько, учениці 9 класу Запорізької гімназії №107 (керівниця – Лариса Бабиченко). Грамотами за II місце нагороджено Вероніку Солодовнік, ученицю 9 класу Лукашівської гімназії «Мрія» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області (керівниця – Тетяна Шикирява) та Дар'ю Волощук, студентку 3 курсу ОП «редакторсько-видавнича діяльність та медіамоделювання». III місце посіли проєкти Вікторії Тимошенко, учениці 11 класу Запорізького ліцею «Промінь» (керівниця – Наталія Тяпкіна) та Євгена Ведькала, ученика 9 класу Лукашівської гімназії «Мрія» Широківської сільської ради Запорізького району Запорізької області (керівниця – Галина Ведькал).

Відзначаючи роботи учасників у категорії «Рекламна продукція», доцентка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Наталя Санакоєва та завідувачка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, професорка Віта Березенко зауважили, що ці проєкти органічно вписуються в контекст сучасної України та її майбутньої розбудови. I місце в цій категорії посіли проєкти Єлизавети Ткачової, учениці 11 класу Томаківського ліцею № 2 Нікопольського району Дніпропетровської області (керівниця – Ірина Федоришина), Діани Ткаченко, студентки 1 курсу, ОП «реклама і зв’язки з громадськістю» та Анастасії Кузнєцової, студентки 4 курсу ОП «реклама і зв’язки з громадськістю». Грамоту за II місце отримав спільний проєкт Діани Напіральської та Анастасії Сафонової, студенток 4 курсу ОП «реклама і зв’язки з громадськістю». Грамотою за III місце відзначено спільний проєкт Діани Лой та Лілії Гарбуз, студенток 4 курсу ОП «реклама і зв’язки з громадськістю».

Представляючи роботи за категорію «Інформаційна популяризація бібліотек», доцентка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Кристина Пирогова відзначила якість відеосюжету про специфіку роботи бібліотек. Так, грамотою за І місце в цій категорії нагороджена Тетяна Жучкова (Мелітопольский фаховий коледж культури і мистецтв). Також у номінації «Історична культурна спадщина Запоріжжя» І місце посіла спільна робота Мар’яни Вітлюк і Софії Звонарьової, учениць 9 класу Запорізької гімназії № 6 (керівниця – Олена Кузнецова). Грамотою за ІІ місце нагороджено Валерію Катран, студентку 3 курсу ОП «інформаційно-комунікаційна справа».

Характеризуючи представлені наукові дослідження для участі в Конкурсі науково-популярних есеїв «Науково-популярно про європейські цінності в Україні», професорка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Вікторія Ковпак наголосила, що найбільш затребуваними серед учасників стали рубрики: «Історія імен в урбаністичному просторі Запоріжжя: європейський вибір і дзеркало історії», «Меми в соціальних мережах як маркери сучасності», «Українські бренди – амбасадори української культури в європейському просторі». Так, грамотами за І місце в науковому конкурсі нагороджено Катерину Царікаєву, ученицю 9 класу Лукашівської гімназії «Мрія» Широківської сільської ради, Запорізької області (керівниця – Ольга Вініченко) та Єлизавету Якутенко, ученицю 10 класу ЗОШ №1 (керівниця – Марія Завірова). ІІ місце розділили три дослідницькі роботи, а саме: студентський проєкт команди «PR-відділ 6.0612-рз» (Валерія Чумарна, Катерина Хромих, Нікіта Тур, Софія Теплова, Єлизавета Божкова, Софія Вагилевич, Діана Ткаченко, Катерина Жукова), а також наукові матеріали Олени Прусенко, студентки 4 курсу ОП «інформаційно-комунікаційна справа» та Дарини Рибки, студентки 3 курсу ОП «журналістика». Грамотами за ІІІ місце в Конкурсі наукових робіт нагороджені: Данило Хілько, студент 4 курсу ОП «реклама та зв’язки із громадськістю», Вікторія Колокол, студентка 3 курсу ОП «редакторсько-видавнича діяльність та медіамоделювання», Юлія Торянік, студентка 4 курсу ОП «реклама та зв’язки із громадськістю», а також Вікторія Шиян, Юлія Даниленко та Мілана Крундікова, студентки 3 курсу ОП «інформаційно-комунікаційна справа».

Усі учасники Медіафестивалю отримали онлайн-сертифікати та брендовані подарунки. Факультет журналістики подякував конкурсантам і гостям за цікаві проєкти та активність під час заходу й запросив долучатися до інших подій факультету та університету.

Анна Баранецька,

заступниця декана з профорієнтаційної роботи факультету журналістики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

Схожі новини