Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ректораті йшлося про готовність до вступу-2023 та святкування Дня науки

На ректораті йшлося про готовність до вступу-2023 та святкування Дня науки

На ректораті йшлося про готовність до вступу-2023 та святкування Дня науки
16.05.2023 09:57 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет засідання ректорату освітній процес профорієнтаційна діяльність вступ-2023 наукова діяльність матеріально-технічне забезпечення

П’ятнадцятого травня відбулося засідання ректорату ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) під керівництвом ректора Миколи Фролова. Присутні розглянули питання щодо напрямків діяльності університету: освітній, акредитаційний, фінансовий, матеріального та господарського забезпечення. Окремо увагу присвятили заходам із підготовки до вступу-2023. Микола Фролов наголосив на перебігу реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ вступників, які прагнуть продовжити здобувати вищу освіту в магістратурі. Вона триває до 31 травня. Нині близько 15 тис осіб зареєструвалися на складання цих іспитів загалом в Україні, 238 із них подали заяви до ЗНУ. Цей напрямок діяльності наразі на особливому контролі адміністрації університету. Для вступників організований консультаційний супровід як на факультетах, так і на рівні відбіркової комісії.


Триває робота з підготовки до нового навчального року

У своєму виступі перший проректор Олександр Бондар висвітлив низку організаційних питань щодо функціонування університету. Вони стосувалися результатів роботи конкурсних кадрових комісій, підготовки питань порядку денного до засідання Вченої ради у травні, планування діяльності університету на наступний навчальний рік. Окреслив проректор завдання для керівників підрозділів, відповідальних за вступ. Зокрема, опрацювати Наказ Міністерства освіти і науки України № 418 «Про деякі питання нормативного забезпечення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти» від 12 квітня 2023 року. Окремі питання, які стосуються акредитацій освітніх програм, що тривають у ЗНУ, та підготовки звітів за результатами висновків експертних комісій для обговорення й затвердження на Вченій раді, представили проректори з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов та з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах. Зокрема, вони повідомили, що науково-педагогічні працівники з топ-десятки за показниками рейтингів обох років отримали премії, а ще 108 науковців – ректорські почесні грамоти та подяки за свою плідну діяльність.

Пріоритетні напрямки – освітній процес і профорієнтація

В університеті вже завершилася сесія у студентів заочної форми навчання. Її результати проаналізують і представлять на наступному засіданні ректорату. Також ішлося про вирішення питання академічних заборгованостей студентів, адже незабаром розпочинається літня сесія на факультетах та в ІННІ ЗНУ. Із цього приводу прозвітував проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

Щодо підготовки до вступної кампанії доповіла начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Факультети й надалі проводять консультаційні зустрічі та інші заходи для випускників загальноосвітніх, професійно-технічних закладів, коледжів та для випускників бакалаврату, які прагнуть продовжити навчання в магістратурі.

Підготовка до Дня науки та вирішення поточних питань

В університеті відбудеться урочистий захід до Дня науки в Україні: 18 травня в навчальному корпусі № 1 (ауд. 50) о 13:00. У ньому візьмуть участь представники обласної держадміністрації та обласної ради, ректорату ЗНУ, провідні науковці університету, керівники наукових шкіл, студентська молодь. Щодо цієї події учасників засідання проінформував проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Щодо питань фінансового забезпечення університету виступила головна бухгалтерка відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова. Так, своєчасні виплати авансів і заробітної плати забезпечені для представників трудового колективу ЗНУ. Проте через недофінансування з державного бюджету відбуваються затримки з виплатою стипендій здобувачам вищої освіти. За квітень планують незабаром здійснити виплати студентам університету й аспірантам. Про оновлення матеріальної бази студентських гуртожитків і планові ремонти, що відбуваються в обох студмістечках ЗНУ та ІННІ, поінформували присутніх проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір і помічник проректора з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Василь Баранець. Також триває підготовка до поселення студентів у гуртожитки, що планово розпочнеться з реєстрації представників старших курсів вже в липні-серпні, про що звітувала начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини