Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Логопедичні спеціальності - актуальні й затребувані

Логопедичні спеціальності - актуальні й затребувані

Логопедичні спеціальності - актуальні й затребувані
19.05.2023 11:15 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет наукова діяльність науково-дослідна частина конкурс молодий вчений року перемога

Вісімнадцятого травня 2023 року відбулась зустріч здобувачів освітньої програми 016 Логопедія бакалаврського рівня освіти з представниками стейкхолдерів, освітянами закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг». Спікерками були спеціалістка вищої категорії, учителька-методистка Наталія Вишняк і вчителька-логопедині Альона Ходак. Організувала зустріч викладачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Вікторія Апухтіна.

 

Зустріч провели в межах організації дистанційної навчальної та виробничої практики для здобувачів денної та заочної форм навчання. Протягом неї обговорювали питання логопедичної практики з молодшими школярами з розладами аутистичного спектру в умовах загальноосвітньої школи-інтернату. Порушувалися й питання особливостей структури занять зі школярами, діагностики, використання допоміжних засобів на заняттях (візуальний розклад, засоби альтернативної комунікації). Увагу зосередили й на важливості організації співдружньої взаємодії з батьками на основі прозорої співпраці та зацікавленості фахівців у наданні якісної допомоги кожній дитині. Розглянули приклади опитувальників для батьків і вимоги до їх використання у спеціальній школі-інтернаті.

Окремо обговорювали питання реагування логопеда на типові для дітей з РАС: ехолалії, порушення поведінки та комунікації, небажана поведінка тощо. Педагоги закладу поділились практичними порадами щодо дій логопеда в цих випадках. Також однією з тем зустрічі стала організація логопедичних занять у школі, їх тривалість, частота, форма. Цікавим моментом для здобувачів стало ознайомлення із динамікою розвитку дитини з першого по четвертий класи. Це ще раз доводить значення логопедичної корекції для формування та розвитку всіх видів діяльності та психічних процесів, комунікації та поведінки.

Наприкінці зустрічі фахівці-практики побажали студентам успіхів у навчанні, приділяти увагу самоосвіті в цей складний час, адже вже час готуватись до виконання професійних обов’язків у стані підвищення актуальності логопедичних спеціальностей.

Матеріал надано факультетом СПП

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини