
Доцентка кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), кандидатка наук Ольга Іщук відвідала 19-21 травня 2023 року Конгрес "Es ist Zeit" від Німецької асоціації транзакційного аналізу в місті Ліндау, Німеччина.
"Es ist Zeit" або ж "Це є час" - тема цьогорічного Конгресу від Німецької асоціації транзакційного аналізу, що проводиться вже в 42 раз у Ліндау. Конгрес відбувся в модерновому Lindau Inselhalle на березі Боденського озера. Ліндау – популярний курорт, з багатим на пам'ятки історії центром, де проходять конференції лауреатів Нобелівської премії, і звідки видно німецькі, австрійські, швейцарські та князівства Ліхтенштейн кордони.
Отже, розкажу про воркшопи. Перший від Klaus Sejkora та Henning Schulze з німецько-австрійським підходом і гумором представив тему безпорадності, а також сценарні та автономні реакції подолання. Там я з тремтінням голосу трошки розповіла про початок великої війни росії проти України, про час в окупації та свої копінг-стратегії. Я зрозуміла, що понад рік я потроху з величезного крижаного айсберга знову перетворююся на людину. Досить потужними були й Anette Dielmann та Günther Mohr з воркшопом "Zeit und Heimat", що перекладається як "Час та Батьківщина". Цікавим був і майстер-клас Sonja Holzner-Michna M.Sc. про посттравматичне зростання. Вона навела чудову метафору з тарілкою, яка проживає життя від звичайної красивої блискучої тарелі до розколотої навпіл, не функціональної, яку треба відправити в смітник, а потім - до витвору мистецтва, унікального граалю...
Другий день почався з Prof. Dr. Marianne Gronemeyer з доповіддю "Es ist Zeit", де головною тезою було питання, а що ж мається на увазі, коли ми говоримо "Це є час". Час настав? Зараз вже час? Ти маєш багато часу? Час, який у нас залишився? Воркшоп Bea Schild був із промовистою назвою про пошук втраченого часу в травматерапії. Hartmut Oberdieck та його тема «Небезпечний час - час для єднання» - це було теж дуже важливо. Навчальний день завершився воркошопом від Thomas Wehrs та Thomas Lorenzen, де я змогла зануритися в мою улюблену організаційну тематику "Що відбувається? Токсична динаміка в організаціях". Тут було пояснення ролей організаційних лідерів із використанням драматичного трикутника, що перетворюється на п'ятикутник у грі "Пентагон". Завершення Конгресу для мене було з Helge Rosenbaum на ритм-івенті "BODY PERCUSSION". Дуже вдячна колегам за цей досвід, який радо додам до власної роботи в Запорізькому національному університеті».
Інформацію надано факультетом СПП
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соціальні мережі Запорізького національного університету:
https://beacons.ai/official_znu