Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дмитро Федчишин: «Моя наукова діяльність пов’язана з дослідженням та аналізом законодавчої бази, що регулює земельні відносини»

Дмитро Федчишин: «Моя наукова діяльність пов’язана з дослідженням та аналізом законодавчої бази, що регулює земельні відносини»

Дмитро Федчишин: «Моя наукова діяльність пов’язана з дослідженням та аналізом законодавчої бази, що регулює земельні відносини»
23.05.2023 17:57 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет науково-дослідна частина наукова діяльність проєкт

На юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) дбають, щоб здобувачів освіти навчали викладачі, які не лише мають вагомі наукові здобутки, а й значний практичний досвід. Саме до таких фахівців належить доктор наук, доцент кафедри цивільного права, адвокат Дмитро Федчишин.

 

- Розкажіть, будь ласка, про коло ваших наукових інтересів.

- Моя наукова діяльність пов’язана з дослідженням та аналізом законодавчої бази, що регулює земельні відносини, із розробкою пропозицій щодо вдосконалення земельного законодавства, аналізом судової практики вирішення земельних спорів. Основні галузі наукових інтересів – захист прав на землю; питання правового регулювання використання, відтворення та охорони земель; правове забезпечення продовольчої безпеки та раціонального землекористування при здійсненні органічного виробництва; а також – правові проблеми використання водних біоресурсів та здійснення аквакультури.

- Які праці входять до вашого наукового доробку?

- Я – автор понад 90 наукових публікацій, із яких – 9 статей у виданнях, індексованих у «Scopus» і «Web of Science», 5 статей – в інших закордонних виданнях, 24 статті – у фахових виданнях України. Брав участь у більш ніж 60 міжнародних і всеукраїнських наукових конференціях і засіданнях круглих столів. Також автор і співавтор таких наукових і навчально-методичних праць: «Земельне право України: підручник» (у співавт., 2023), «Legal provision of food security and rational land use in organic production in Ukraine in the context of European integration: monograph» (у співавт., 2022); «Реалізація та захист земельних прав в Україні: проблеми теорії та практики: монографія» (2020); «Органічне сільськогосподарське виробництво в Україні: правові засади ведення: монографія» (у співавт., 2020); «Велика українська юридична енциклопедія: у 20 т. Т. 16: Земельне та аграрне право» (у співавт., 2019). Науковий керівник 4 аспірантів за спеціальністю 081 «Право». Член редакційної колегії фахових наукових журналів «Ампаро» та «Юридичний науковий електронний журнал». Рецензент міжнародних наукових журналів «Ius Humani. Law Journal», «Precedente. Revista juridica», «The Age of Human Rights».

- Водночас ви займаєтесь юридичною практикою.

- Із 2019 року я – адвокат із юридичною практикою в земельно-правовій галузі. Крім того, беру участь у підготовці пропозицій до владних структур, концепцій, нормативних документів із питань регулювання земельних правовідносин. Член робочої групи Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань розвитку рибного господарства України та робочої групи Державного агентства меліорації та рибного господарства України з питань розвитку аквакультури в Україні (з 2021 р.).

- У яких найцікавіших наукових заходах і проєктах ви брали участь?

- Із 2020-2022 був керівником проєкту наукової роботи молодих учених «Правове забезпечення продовольчої безпеки та раціонального землекористування при здійсненні органічного виробництва на шляху євроінтеграції» (за підтримки Міністерства освіти і науки України). Цікавими та корисними з практичної точки зору були закордонні стажування. Зокрема, наступні такі, як міжнародне стажування у юридичній галузі в поєднанні з інтенсивним вивченням англійської мови у Західно-Фінляндському інституті м. Гуйттинен (Фінляндія, 2017); міжнародне стажування «Юридична методика і освіта» в Інституті Східного права Університету технології, бізнесу і дизайну м. Вісмар (Німеччина, 2017); Міжнародне стажування «Fundraising and organization of project activities in educational establishments: European experience»». Department of Polish-Ukrainian Studies of Jagiellonian University in Krakow (Poland, 2022).

- Ваша плідна наукова та викладацька діяльність відзначена численним нагородами.

- Так, я отримав Диплом переможця в конкурсі імені Святого Володимира за краще науково-правниче видання в Україні за монографію «Реалізація та захист земельних прав в Україні: проблеми теорії та практики» (2021 р.), Подяку виконавчого комітету Запорізької міської ради за багаторічну сумлінну працю, плідну та бездоганну діяльність у 2019-2020 навчальному році, високий професіоналізм, активну громадську діяльність та з нагоди Дня науки (2020 р).

 

Для довідки.

У ЗНУ за ініціативи науково-дослідної частини та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука продовжують втілювати в життя втілюють проєкт, розпочатий до Дня науки та покликаний розповісти про талановитих учених нашого вишу та їхні найвагоміші досягнення.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини