Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про дружину Шекспіра студенти ЗНУ дізналися більше

Про дружину Шекспіра студенти ЗНУ дізналися більше

Про дружину Шекспіра студенти ЗНУ дізналися більше
24.05.2023 09:15 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Український міжуніверситетський шекспірівський центр

У проєкті «Дні Шекспіра в Україні-2023», який ініційовав Український міжуніверситетський шекспірівський центр ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), 19 травня відбулася панельна дискусія «Дружина Вільяма Шекспіра: факти, домисли, постпам’ять», що викликала жвавий інтерес усіх присутніх і активне обговорення. Річ у тому, що навіть шекспірознавцям про постать Шекспірової дружини відомо дуже мало. Літературознавчий семінар «Простір літератури» Львівського національного університету імені Івана Франка обрав саме цю тему для обговорення. Спікерами дискусії були відомі шекспірознавці: професорка Запорізького національного університету Наталія Торкут та професорка Львівського національного університету імені Івана Франка Ольга Бандровська.

 

Урочистості на честь дружини Шекспіра відбуваються цього року в усьому світі. За словами Наталії Торкут, яка нещодавно на запрошення Шекспірівського інституту Бірмінгемського університету відвідала рідне місто англійського драматурга й узяла участь у Стредфорських урочистостях, Анні Гетвей присвятили декілька подій. Це і доповіді на науковому симпозиумі, і церковна служба у Соборі Святої Трійці, і презентація книжки поезій, написаних на честь дружини Шекспіра – “Anne-thology”.

Відомий англійський драматург Вільям Шекспір залишив  безсмертний слід у світовій літературі, але його  життя  сповнене  загадок і таємниць. Однією з них можна вважати приватне життя генія і його стосунки з найближчим оточенням – дружиною, дітьми. Ми не маємо достемених історичних свідчень про життя Анни Гетвей, а багато з того, що ми знаємо про неї, стало нам відоме завдяки історикам, які працювали з тогочасними архівними документами. Сучасні письменники і поети пропонують свої художні версії, які мають на меті осягнути характер загадкової місіс Шекспір.

Студенти ЗНУ вже вкотре долучилися до цікавих подій які відбуваються у проєкті «Дні Шекспіра в Україні-2023». Всі присутні на заході підкреслювали, що отримали величезне інтелектуальне задоволення : «Дякуємо за пізнавальну та дуже цікаву інформацію, адже попри повномаштабне вторгнення російської федерації в Україну, ми маємо змогу брати участь у заходах, які нас захоплюють, розвивають наш кругозір і зміцнюють віру в найшвидшу перемогу над клятим загарбником. З нетерпінням чекаємо на наступну зустріч у цьому чудовому проєкті!»

 

Марія Марчак,

студентка 1-го курсу факультету іноземної філології

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини