Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ доєднався до організації науково-патріотичного проєкту

ЗНУ доєднався до організації науково-патріотичного проєкту

ЗНУ доєднався до організації науково-патріотичного проєкту
30.05.2023 16:30 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет патріотичне виховання воєнно-історична козацька конференція Міжнародний Конгрес Українського козацтва

Нещодавно в Запоріжжі відбулася воєнно-історична козацька конференція на честь переможних походів запорізьких козаків під проводом видатного полководця та державника – гетьмана Дмитра Вишневецького. Масштабний науково-патріотичний захід відбувся за ініціативи великої ради Міжнародного конгресу українського козацтва. Серед його учасників були представники ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), адже виш давно та плідно співпрацює з цією організацією.

 

Під час заходу голова Міжнародного Конгресу Українського козацтва, перший заступник очільника координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, фундатор Запорозького козацького Руху Опору Дмитро Сухінін, що мета міжнародного заходу – дослідження та обговорення у доповідях позитивного процесу створення Запорозької Січі, як потужної воєнної сили для захисту свободи і незалежності України. Висловлюючи подяку всім, хто підтримує просвітницько-патріотичну діяльність Міжнародного Конгресу Українського козацтва, Дмитро Сухінін згадав українські заклади вищої освіти, зокрема Запорізькій національний університет в особі ректора Миколи Фролова. Спікер закликав до подальшого об’єднання зусиль задля спільної роботи. спрямованої на наближення перемоги України.

Особливу увагу приділили дослідженню зразкових прикладів видатної воєнно-політичної діяльності козацьких гетьманів і отаманів Війська Запорозького – патріотів-державників України. Адже вони можуть слугувати взірцем для наших сучасників. Серед важливих завдань, які ставилися перед учасниками заходу – науковцями вітчизняних вишів, – виокремили їхню допомогу молоді і студентам, учасникам АТО, воїнам ЗСУ в дослідженні причин і наслідків розвитку Запорозької Січі як потужної воєнно-політичної сили в Україні та Східній Європ. Необхідно розглядати її як важливий чинник захисту прав і свобод, культурних та історичних цінностей українців, збереження суверенітету багатьох країн, недопущення захоплення європейського континенту тогочасними потужними ворожими тоталітарними імперіями. Це – прямі паралелі із сьогоденням, тож їхнє дослідження сприятиме патріотичному вихованню громадян України, надзвичайно актуальному на сьогодні, коли країна виборює право на існування й подальший розвиток.

За підсумками конференції організатори й учасники підготували рішення та надали важливі пропозиції для спільної роботи з місцевими органами влади, Офісом Президента України, комітетами Верховної Ради України, міністерствами та урядовими організаціями, представниками діаспори й закордонними колегами.

Інформацію надано Міжнародним Конгресом Українського козацтва

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини