Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вступна кампанія, хід акредитації освітніх програм: про що ще йшлося на ректораті

Вступна кампанія, хід акредитації освітніх програм: про що ще йшлося на ректораті

Вступна кампанія, хід акредитації освітніх програм: про що ще йшлося на ректораті
31.05.2023 08:22 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University засідання ректорату

Засідання відбулося під головуванням ректора Миколи Фролова. Низку поточних питань щодо діяльності ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) традиційно розглянули його учасники.

 

На часі – вступна кампанія 2023 року

Йшлося про реєстрацію вступників, які прагнуть навчатися в магістратурі, на ЄВІ/ЄФВВ (до 31 травня). Наразі зареєстрованих на базі ЗНУ налічується близько тисячі осіб. Окремо також обговорили питання щодо організації роботи працівників біологічного факультету – у зв’язку з проведенням основної сесії НМТ із 06 по 20 червня, що проходитиме в аудиторіях навчального корпусу № 3 (відповідальні: проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик). Розглянули й формування конкурсних пропозицій, обсягів державного замовлення приймальною комісією ЗНУ із урахуванням змін в освітньому законодавстві та директив МОН України (відповідальний секретар приймальної комісії: Станіслав Іваненко).

Виш почав підготовку до нового навчального 2023-24 року

Наразі розпочинається робота із попереднього розподілу навчального навантаження. Про це повідомила начальниця навчального відділу Валентина Горлач. Вона також доповіла про впровадження в ЗНУ пов’язаних із цим розширених функцій в електронній системі управління освітнім процесом «Деканат-Ректорат», а також проанонсувала низку заходів, що забезпечить доступ факультетів, кафедр, інженерного навчально-наукового інституту до них.

Підготовка до складання літньої сесії

Проректор Олександр Гура зупинився на таких основних заходах, як погашення академічної та фінансової заборгованості здобувачами вищої освіти, що навчаються в ЗНУ. Це стосується забезпечення можливостей для подання студентами-боржниками, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях або в лавах Збройних сил України, заяв на ім’я в.о. ректора про надання індивідуального графіка навчання, відтермінування оплати за навчання/складання академічних боргів. До відома здобувачів заочної форми здобуття освіти, які ліквідували фінансову заборгованість, також довели інформацію про можливість скласти літню сесію зі здобувачами денної форми (написавши відповідну заяву). Тривають і заходи із підготовки до літньої сесії, чергового випуску бакалаврів, а також розміщення кваліфікаційних робіт бакалаврів в Інституційному репозитарії ЗНУ.

Директиви в діяльності університету

Перший проректор Олександр Бондар звернув увагу учасників засідання на стратегічні моменти щодо організації діяльності університету. Зокрема, під час планування роботи підрозділів деканати, директорати інституту та фахових коледжів мають взяти до уваги наказ в.о. ректора № 182 від 23.05.2023 «Про планування роботи університету на 2023-2024 навчальний рік» і дотримуватися плану Стратегії розвитку Запорізького національного університету в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення України (2023-2025). Обговорили також питання щодо роботи конкурсних комісій ЗНУ, яка триває, та стосовно нюансів конкурсного відбору претендентів на вакантні посади. Увагу керівників підрозділів також звернули на Постанову КМ України № 502 від 19.05.2023 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та атестації здобувачів наукових ступенів». Серед іншого: новою нормою передбачено, що оплата, яка фінансувалася із загального фонду, за наукове керівництво роботою аспірантів наразі скасовується. Для наукового керівництва роботою над дисертацією одного аспіранта (ад’юнкта, здобувача ступеня доктора філософії) відводитиметься навантаження в межах норм часу наукової роботи (другої половини дня), встановлених закладом для науково-педагогічних працівників, або в межах основного навантаження – для наукових працівників. Проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку доручили запланувати та провести нараду щодо обговорення виконання постанови. Про підготовку до звіту на Вченій раді щодо результатів акредитації освітніх програм у ЗНУ доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. До 1 липня планується затвердити перелік програм, які проходитимуть акредитацію наступного року. Триває скоординована співпраця підрозділів із відділом мобілізаційної роботи та цивільного захисту з обліку військовозобов’язаних та студентів, які вступили до університету у 2022 році. Окремо йшлося про діяльність центру післядипломної освіти ЗНУ, матеріальне забезпечення університетських гуртожитків та їхніх мешканців, фінансову діяльність вишу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини