Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Шекспір у живописі та книжковій графіці захопив студентів ЗНУ

Шекспір у живописі та книжковій графіці захопив студентів ЗНУ

Шекспір у живописі та книжковій графіці захопив студентів ЗНУ
31.05.2023 10:44 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет іноземної філології Український шекспірівський центр

30 травня в межах масштабного Міжнародного проєкту «Дні Шекспіра в Україні – 2023» студенти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали честь побувати на панельній дискусії “Shakespeare and Art”, де головними спікерами були професор Майкл Добсон (Шекспірівський інститут, Стретфорд-на-Ейвоні) та доцентка Дар’я Лазаренко (Софійський університет Святого Климента Охридського).

 

Зустріч відбулась у відеоформаті на платформі Zoom, де були присутні професори та студенти з 20 різних університетів України. Шанувальники Шекспіра змогли почути нову інформацію про улюбленого автора та побачити ексклюзивні картини.

  Професор Майкл Добсон висвітлював такі теми, як мистецтво у шекспірівських творах, візуальні репрезентації п’єс Великого Барда (ілюстрації, обкладинки), Шекспір у мистецтві живопису. У лекції аналізувалися як упізнавані картини Ежена Делакруа, Джона Еверета Мілле, так і полотна, які практично не відомі широкому загалові: «Portrait of Elizabeth Farren», «Eliza Farren as Hermione in The Winter's tale» тощо.

  Друга спікерка – доцентка Дар’я Лазаренко – дуже ефектно продовжила розвиток теми, висвітленої відомим британським вченим. Сконцентрувавши увагу на книжкових ілюстраціях, вона ознайомила учасників із творчим доробком талановитого українського ілюстратора Владислава Єрка. Основний фокус доповіді Дар’ї Лазаренко – візуальні метафори, які по-особливому представлені в концептуальних ілюстраціях українського перекладу «Гамлета» Юрія Андруховича. Студенти були вражені тим, як художникові вдалося засобами книжкової графіки відтворити метафори, серед яких були «Will you play upon this pipe?», «With such dexterity to incestuous sheets!», «Elsinore is an evil creature» та багато інших. Також доповідачка продемонструвала цікаві ілюстрації, зроблені студентами Софійського університету Cвятого Климента Охридського.

  Наприкінці конференції спікери відповідали на запитання аудиторії. Приємно було бачити вже знайому нам професорку Ніколету Чинпоеш (університет Вустера, Велика Британія), яка виступала з лекціями в Україні в межах цього проєкту на початку травня 2023 року. Вона активно долучилася до дискусії та розповіла про оригінальність візуальних образів у театральних шекспірівських виставах українського режисера Ростислава Держипільського. Атмосфера, яка панувала у віртуальній аудиторії, була академічною і водночас демократичною: кожен учасник міг поставити запитання, незалежно від того хто він, студент чи професор. Захід залишив незабутні враження і бажання читати й перечитувати шекспірові твори, дивитися їх екранізації та вистави, звертати увагу на візуальні інтерпретації – ілюстрації, картини, постери.

Студенти ЗНУ вже не вперше долучаються до міжнародного проєкту «Дні Шекспіра в Україні – 2023». І щоразу це величезне задоволення. Для нас, звичайних студентів 1 курсу, це унікальна можливість побувати на таких інтелектуальних заходах та послухати відомих шекспірознавців, яких наші професори цитують на лекціях. Тож, від імені запорізьких студентів хочу подякувати професорові Майклу Добсону та доцентці Дар’ї Лазаренко за те, що долучили нас до дивовижного світу живопису і книжкової графіки, підтвердивши позачасову цінність Шекспірових творів як джерела творчого натхнення. Також дякуємо неймовірній Наталії Торкут, нашій професорці, яка не тільки під час лекцій формує наше уявлення про світову літературу і любов до Шекспіра як центру канону, але й організовує такі цікаві та пізнавальні заходи у вільний від навчання час.

 

Валерія Макарюк,

 студентка 1-го курсу факультету іноземної філології

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

 

 

 

 

Схожі новини