Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Акредитація освітніх програм і національно-патріотичне виховання: про що говорили на Вченій раді

Акредитація освітніх програм і національно-патріотичне виховання: про що говорили на Вченій раді

Акредитація освітніх програм і національно-патріотичне виховання: про що говорили на Вченій раді
01.06.2023 08:51 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет вчена рада акредитаційні процедури національно-патріотичне виховання

Тридцятого травня на засіданні Вченої ради університету розглянули результати акредитації освітніх програм у цьому навчальному році, обговорили шляхи вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також стан національно-патріотичного виховання в університеті.

 

Нагородження науковців

Вручили атестати: доцентки – Галині Микитів (кафедра видавничої справи та редагування), професора – Юрію Бєлоконю (кафедра металургійних технологій, екології та техногенної безпеки ІННІ). Відзначили й науково-педагогічних працівників почесними грамотами ректора ЗНУ. Серед них – відомий фізик, доцент Валентин Сніжний, професорка кафедри фізичної культури і спорту Світлана Караулова, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справ Євген Бортніков, старший викладач кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології, начальник РННВЦ «Екологія» Володимир Вовченко, доцент кафедри металургійного обладнання інженерного навчально-наукового інституту Костянтин Таратута, доцентка кафедри біології лісу, мисливствознавства та іхтіології Галина Дударева, доцент кафедри соціальної філософії та управління Тарас Бутченко, доцентка кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури, керівниця грантових проєктів ЗНУ Олена Тупахіна.

Акредитаційні процедури та забезпечення якості освіти

Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов подякував усім представникам науково-педагогічного колективу, які брали активну участь в акредитаційних процедурах, а також начальниці відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Марині Томченко та експертці з освітніх програм у Національному агентстві із забезпечення якості вищої освіти Вікторії Меняйло, які проводили тренінги у період підготовки до атестацій для колективів кафедр та гарантів освітніх програм. Успішний перебіг акредитацій (їх загалом відбулося 20 – на різних рівнях) відбувся саме завдяки скоординованій роботі адміністрації та науково-педагогічного колективу, а ще – впровадженню інноваційних технологій у функціонування університету. Серед них: стрімка цифровізація, що відбувалася протягом року у виші, модернізація внутрішніх інформаційних ресурсів, серед яких передусім треба назвати систему СИНАП, єдиний розроблений в Україні Геннадієм Добровольським і представлений в Moodle.ZNU курс для гарантів освітніх програм. Юрій Каганов вказав на те, що ЗНУ готовий до впровадження пілотного проєкту англомовних освітніх програм. За результатами акредитацій визначили основні напрямки підвищення якості освіти відповідно до європейських стандартів, а також винесли пропозицію щодо підготовки ще 27 освітніх програм для здійснення їхньої акредитації наступного навчального року.

Формування активної громадянської позиції – в пріоритеті

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук констатував, що основними завданнями національно-патріотичного виховання в університеті є плекання почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі захисту та зміцнення країни, формування активної громадянської позиції. Проректор представив перелік заходів, які організували завдяки ініціативам центру культури ЗНУ. Серед них: широкомасштабне відзначання Шевченківських днів, що їх проводив філологічний факультет, профорієнтаційні заходи на різних факультетах із залученням учнів, студентів, випускників ЗНУ. Окрему ланку у цій роботі займає центр культури. Від самого початку війни, вже 28 лютого 2022 року за підтримки ректора Миколи Фролова та проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука директорка центру культури Юлія Янько зібрала команду й організувала діяльність Волонтерського центру ЗНУ, на базі якого функціонують Благодійна організація «Благодійний фонд «Молодь Майбутнього» та БФ «Волонтерський центр «Юніверс – Запоріжжя». Волонтери із числа науково-педагогічних працівників університету та студентів, активно співпрацюють з благодійними фондами й організаціями. Вони спрямовують свою допомогу ЗСУ, місцевій теробороні, лікарням і шпиталю, забезпечують одягом, харчами, ліками, гігієнічними засобами вимушених переселенців з окупованих територій, які наразі перебувають у гуртожитках ЗНУ та у м. Запоріжжі. Чимала заслуга й наукової бібліотеки ЗНУ у популяризації національної історії та підтримці національно-патріотичного виховання молоді. Бібліотекарі, роботу яких очолює директорка Ніна Чала, здійснюють інформаційне забезпечення усіх заходів та напрямків діяльності, що їх проводить університет, організовують тематичні книжкові виставки (до Дня Незалежності України, День Соборності України). А книжкові фонди та електронна бібліотека підрозділу відкрита у користуванні не тільки для представників університетської спільноти, а й для школярів, містян та будь-кого з охочих. У рамках здійснення національно-патріотичного виховання також запланували: створити на базі Музею історії університету «Книгу пошани учасників боротьби за незалежність України – науково-педагогічних працівників, співробітників, студентів та випускників ЗНУ», висадити калинову алею пам’яті на честь загиблих у боротьбі за незалежність України представників нашого вишу, започаткувати традицію підняття до національних свят Державного прапора України біля навчального корпусу № 2 та інші.

Важливі плани втілюватимуть у життя вже незабаром

Наприкінці засідання було затверджено перелік освітньо-професійних програм за спеціальностями для здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра і магістра набору цього року, переглянуті за результатами проходження акредитацій, а також відповідні зміни, внесені до Правил прийому до ЗНУ 2023 року. Йшлося також про визнання результатів підвищення кваліфікації (стажування), перейменування кафедри соціальної філософії та управління на кафедру філософії, публічного управління та соціальної роботи. А ще на базі математичного факультету планується створити Навчальний центр штучного інтелекту, який функціонуватиме на громадських засадах і здійснюватиме важливу профорієнтаційну функцію серед учнівської молоді.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини