Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майстерня майбутнього редактора вразила вступників креативом

Майстерня майбутнього редактора вразила вступників креативом

Майстерня майбутнього редактора вразила вступників креативом
01.06.2023 13:24 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики профорієнтаційна робота

Кафедра видавничої справи та редагування факультету журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) провела тренінг «Конструювання комунікативного дизайну видавничої продукції» для учнів старших класів загальноосвітніх закладів середньої освіти.

 

Присутні на заході мали змогу дізнатися про поняття дизайну, його правила та функції, візуальні та вербальні складники дизайну, особливості шрифтографії друкованої продукції. Доцентка Галина Микитів надала теоретичну інформацію, завдяки якій учасники розібрались, чому дизайн для видавничої продукції відрізняється від інших видів дизайну, а також які є функції, принципи та межі його застосування. Говорили також про шрифт, кольори, поля та інші важливі елементи дизайну, які мають різні функції й залежать від концепції окремого видання. Присутні також дізнались, як утворюється гармонійна й естетична привабливість саме в сучасному дизайні видання.

Учасники дізналися про те, як утворюють і врівноважують композицію  у виданні; як складається загальне враження про нього, які акценти використовують, аби привернути увагу; як обличчя фірми впливає на довіру до видання; як формується упізнаваний стиль в уяві читача. Молодь побачила всю різноманітність дизайну та зацікавилася темою інфографіки й дизайну вебсайтів, де розібрали основні елементи, які є дотичними й до видавничої справи.

Організатори залучили й ігрові елементи у вигляді ребусу, де розгадували терміни, поняття та засоби галузі дизайну, а також надали змогу створити ребус присутнім в онлайн-майстерні самостійно. Після завершення тренінгу всі учасники отримали сертифікат, який враховуватиметься під час вступу на освітню програму «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання». Присутнім надали важливу інформацію щодо вступу, написання мотиваційного листа та правил прийому.  

 

Вікторія Свідерська, факультет журналістики          

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини