Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Над протидією корпупційним ризикам працюють освітяни

Над протидією корпупційним ризикам працюють освітяни

Над протидією корпупційним ризикам працюють освітяни
02.06.2023 14:19 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет ювілей поздоровлення

Другого червня в приміщенні Запорізької обласної військової адміністрації під головуванням заступника очільника Віталія Сиволапа відбулося засідання круглого столу на тему «Корупційні ризики під час вступної кампанії у 2023 році: аналіз позитивних практик виявлення, аналізу та попередження». До участі в проєкті приєдналися і представники ЗНУ. Також на заході працювали фахівці від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, професійна діяльність яких безпосередньо пов’язана із управлінням у галузі освіти, керівники закладів вищої освіти, голови приймальних комісій, відповідальні секретарі приймальних комісій, науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, а також громадськість.

 

Метою заходу визначили підвищення рівня обізнаності та практичних навичок учасників вступної кампанії з організації антикорупційної роботи в закладах вищої освіти під час вступної кампанії, в тому числі й щодо виявлення, аналізу та попередження корупційних ризиків, обміну наявними позитивними практиками, пошуку шляхів вирішення проблемних питань. Звертаючись до учасників заходу, директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна зазначила, - «Надзвичайно важливо, що сьогодні приділяють увагу специфічному питанню – попередженню корупції. Ми намагаємося працювати на випередження. Сьогодні в галузі освіти багато актуальних питань, якими щоденно опікуються освітяни та які теж потребують вирішення, але боротьба з корупцією була, є і буде одним з важливих кроків до розвитку України».

Під час заходу команди ЗВО Запорізької області презентували свої унікальні позитивні практики виявлення, аналізу та протидії корупції під час вступної кампанії, ініціювали обговорення найактуальніших питань, які безпосередньо виникають у практичній діяльності, й нарешті долучилися до підготовки спільної резолюції за підсумками заходу, в тому числі й тієї її частини, яку вирішили направити до НАЗК для отримання експертної відповіді. Досить потужним було представництво на цьому заході від ЗНУ, команду якого сформували: перший проректор Олександр Бондар, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, директорка ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» Олена Грибанова, директорка ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ» Лариса Тютюнник, відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко, керівник юридичного відділу, Уповноважена особа із виявлення та протидії корупції Костянтин Борисов. Представники ЗНУ не тільки детально охарактеризували положення чинного антикорупційного законодавства та практики його застосування стосовно виявлення, аналізу та попередження корупційних ризиків, виокремивши найбільш проблемні питання й узагальнивши наявну практику вирішення їх у вітчизняному освітньому середовищі, поділилися позитивним досвідом нашого вишу щодо протидії корупції у цій галузі діяльності, але й презентували для обговорення фаховій громадськості поточні результати участі правничої школи ЗНУ спільно із Програмою USAID «Справедливість для всіх» та НАЗК у реалізації проєкту «Мінімізація корупційних ризиків у правничих школах України».

Матеріал надано юридичним факультетом ЗНУ

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини