Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Журналістика - професія сміливих»: яким було професійне свято

«Журналістика - професія сміливих»: яким було професійне свято

«Журналістика - професія сміливих»: яким було професійне свято
07.06.2023 14:19 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики фахове свято випускники вишу

6 червня на факультеті журналістики відбулась зустріч у змішаному форматі. І онлайн, і офлайн до заходу долучились випускники, абітурієнти, викладачі кафедри журналістики.

 

День Журналіста збігся з жахливою трагедією ‒ підривом Каховської ГЕС. Захід розпочався із хвилини мовчання. У привітальному слові декан факультету журналістики Віктор Костюк зазначив: «Це свято особливе, тому що журналістика нині – це інформаційна армія, яка знищує ворожу пропаганду, яка підказує українцям, як треба і як не треба діяти в певних ситуаціях». Віктор Костюк подякував усім колегам, студентам, випускникам, абітурієнтам, студентам, які наразі тримають у руках зброю. Присутні на заході випускники факультету журналістики ЗНУ поділились своїм досвідом, дали поради, розповіли чому варто продовжувати справу яку обрали, наполегливо вчитись та не лякатись труднощів.

Про журналістику, яка стала способом життя розповів випускник ЗНУ, а нині письменник, журналіст, аспірант кафедри журналістики, модератор суспільно-мистецьких заходів Віталій Бабенко. Він ще в 13 років обрав професію журналіста і не пошкодував. Усіх, хто вже став на цей шлях, Віталій попереджає: «Ти живеш у цьому ритмі цілодобово… Це пригода, яка з вами все життя. Це пригода, яка насичує уяву, надихає і розширює обрії».

Редакторка 1 категорії редакції інформації телеканалу «МТМ», аспірантка кафедри видавничої справи та редагування Марина Клюєва розповіла, що та база знань, яку вона отримала на кафедрі видавничої справи та редагування, є універсальною. Також нагадала про те, що саме зараз час популяризувати українську книгу і поділилася своїми думками щодо нинішньої праці: «Робота редактора є надважливою, особливо під час повномасштабного вторгнення, адже ми бачимо як наш ворог використовує інформацію, він користується нею на рівні зі зброєю, і ми повинні тримати цей фронт і давати достойну відсіч, поширювати лише правдиву і чесну інформацію».

Випускник ЗНУ, а тепер директор телерадіокомпанії «ПТРК» (Павлоград), член правління Національної асоціації медіа Руслан Керімов нагадав про виклики, які зараз стоять перед журналістами, а також про те, що журналісти мають силу змінювати світ: «Наші вміння розкривати факти, боротися за правду і ступати на захист слабких робить нашу демократію міцнішою. У нас із вами є можливість не тільки формувати, але й виховувати громадянську свідомість, руйнуючи стереотипи та стимулюючи позитивні зміни». Руслан також запросив абітурієнтів розділити пристрасть до цієї професії, вступати до факультету журналістики ЗНУ, адже тут чекає незабутня подорож, сповнена викликів, можливостей, де кожен зможе реалізувати свій талант та зробити свій внесок у суспільний поступ.

Голова студентської ради факультету журналістики Євгенія Таранченко звернулась до всіх присутніх і нагадала, що не всі можуть «пронести вогник, з яким приходять на перший курс», тож закликала не схибити. Також студентська рада факультету журналістики підготувала відеоролик, під час перегляду якого кожен мав змогу вкотре замислитись над професією та відповісти на питання: «Хто такий журналіст?»

Тож упродовж заходу випускники факультету розповідали про свій досвід роботи та ділились думками про те, чому в професії журналіста варто наполегливо навчатися, незважаючи на труднощі. Захід також став можливістю для учасників побачити широкий спектр можливостей, які журналістика надає їм у майбутньому. Вони мали змогу дізнатися про різні напрямки галузі, включаючи пресу, телебачення, радіо. Факультетський захід підкреслив значущість журналістики, як професії, її роль у формуванні суспільства та інформаційного простору. Також особливу увагу звернули й на важливість свободи слова, об'єктивності та етики під час роботи в наш час.

Вікторія Свідерська, Дарина Ланкіна, Анастасія Щеглова, Ксенія Чудіна, факультет журналістики

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини