Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Досвід співпраці ЗНУ із the LEGO Foundation вивчали колеги-педагоги

Досвід співпраці ЗНУ із the LEGO Foundation вивчали колеги-педагоги

Досвід співпраці ЗНУ із the LEGO Foundation вивчали колеги-педагоги
21.06.2023 11:37 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет СПП координаційна зустріч закладів вищої освіти the LEGO Foundation Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та the LEGO Foundation

Двадцятого червня відбулася координаційна зустріч для закладів вищої освіти з усіх регіонів України, яку організувала керівниця освітнього проєкту «Сприяння освіти» the LEGO Foundation в Україні Оксана Рома. Захід тривав у межах Меморандуму про взаєморозуміння між МОН України та the LEGO Foundation. Досвідом співпраці Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) із the LEGO Foundation поділилася доцентка кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидатка наук, доцентка Юлія Зубцова.

 

Вона зазначила, що зміни в освітньо-професійних програмах мають спиратися на особистісно-орієнтований підхід у фаховій освіті. Майбутні педагоги повинні навчитися формувати компетентності в учнів,. Також важливо максимально наблизити психолого-педагогічну та методичну підготовку до умов практичної фахової діяльності. Завдання викладачів закладів вищої педагогічної освіти – створити умови, за яких студенти могли б здобувати досвід впроваі студентів навчатимуться через діяльність. Саме такий формат навчання і передбачають навчальні дисципліни («Навчання через гру», «Педагогіка гри», «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Благополуччя дитини і педагога»), які викладаються в межах проєкту.

У своєму виступі Юлія Зубцова наголосила, що в Запорізькому національному університеті суттєву допомогу для реалізації проєкту надали ректор Микола Фролов, проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Олександр Гура, декан факультету соціальної педагогіки та психології Ольга Пономаренко. У виші спільно працювали над створенням лабораторії початкової та дошкільної освіти, вносили зміни в освітньо-професійні програми й навчальні плани. Цього навчального року фонд the LEGO Foundation для лабораторії дошкільної та початкової освіти подарував ноутбук та ігрові набори Pappy Pals, які стануть у пригоді для занять зі студентами.

Ділячись досвідом із представниками вишів, які тільки готуються запроваджувати спецкурси, Юлія Зубцова зазначила, що суттєвим викликом для викладання орієнтованих на практику навчальних дисциплін стало дистанційне навчання, адже формат цих спецкурсів передбачає активну взаємодію. Але шляхи вирішення цієї проблеми знайшли завдяки онлайн-дошкам та онлайн-ресурам (дошка Padlet, Flinga, Lino, Mentimeter, спільні Google-презентації тощо), груповій роботі в сесійних залах ZOOM. Ефективність спецкурсів доводить педагогічна практика, протягом якої студенти застосовують діяльнісний підхід, а саме активні форми взаємодії з учнями як оф-, так і онлайн. Отже, саме впровадження спецкурсів на досвіді ЗНУ стало імпульсом до змін у змісті  фахової підготовки майбутніх педагогів. Представники закладів вищої освіти та фонду The LEGO Foundation подякували Запорізькому національному університету за плідну співпрацю.

Матеріал надано факультетом СПП

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

Схожі новини