Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти дізналися більше про хімічну лабораторію

Студенти дізналися більше про хімічну лабораторію

Студенти дізналися більше про хімічну лабораторію
29.06.2023 12:56 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет навчальна практика аналітична

Двадцять дев’ятого червня відбулася підсумкова конференція з навчальної практики зі спеціалізації (аналітична хімія) студентів 3 курсу біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) спеціальності 102 «Хімія». Вона тривала впродовж двох тижнів під керівництвом доцентки кафедри хімії Вікторії Генчевої.

 

Практика є обов’язковою частиною навчання. Вона розширює науково-практичний світогляд студентів у галузі хімії. Практика тривала в навчально-науково-дослідній лабораторії біотехнології фізіологічно активних речовин ЗНУ. Крім того, студентам організували онлайн-зустріч, де детально розповіли про особливості роботи в лабораторії Державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес»» імені академіка О. Г. Івченка. Студенти також самостійно впродовж практики представили власні доповіді про хімічні лабораторії міст України.

Наприкінці практики здобувачі освіти оформили щоденник і звіт з практики, індивідуальне завдання, присвячене теоретичній частині, а саме: методам об’ємного аналізу − методам нейтралізації (кислотно-основного титрування) ацидиметрії, алкаліметрії; методам редоксиметрії (окисно-відновного титрування): йодометрія; методам осадження (арґентометрія (метод Мора), тіоціанатометрія (метод Фольгарда). Також це метод Фаянса-Ходакова; комплексиметрії (комплексонометрія (метод трилонометрії). Тривала й практична частина з обговоренням кожного відео з методиками, що розглянули присутні на заходах.

Студенти 3 курсу спеціальності 102 «Хімія» поділилися враженнями про навчальну практику зі спеціалізації. Антон Мовчан: «Ми розглянули діяльність хімічних лабораторій України, дізналися про те, що вони можуть мати різні цілі, для досягнення яких, використовують різноманітне обладнання». Андрій Пушкар зазначив: «Закріплені теоретичні та практичні навички в галузі методів Мора, Фольгарда, Фаянса стануть у подальшому в пригоді під час вивчення якості продуктів харчування, кормів для тварин та інших об’єктів». Сахарова Анна звернула увагу на те, що впродовж навчальної практики вона поглибила власні знання про обладнання хімічної лабораторії, хімічний посуд, особливості приготування стандартних розчинів, що використовуються для титрування.

Для довідки

Навчальна практика проводиться згідно з Положенням про проведення практики студентів ЗВО України № 93 від 08.04.93 та Положенням про практичну підготовку здобувачів вищої освіти ЗНУ (Протокол Вченої ради ЗНУ № 6 від 28.01.2020).

Матеріал надано біологічним факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини