
Під егідою проєкту «MultiEd» «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України» програми Erasmus + KA2 відбулися онлайн-семінари з підвищення кваліфікації упродовж трьох тижнів з 12 червня по 29 червня 2023 року. Вебінари проходили українською мовою, приклади наводилися з інших мов. Спікерами були члени команд українських ЗВО: Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького, Полтавського національного педуніверситету, Горлівського інституту іноземних мов державного ЗВО «Донбаського державного педуніверситету», Харківського національного університету імені В.Каразіна, Тернопільського національного педуніверситету ім.В.Гнатюка та Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника, члени Всеукраїнської асоціації учителів англійської мови «TESOL – Ukraine».
Тематика воркшопів: розробка освітніх програм і нових курсів, формування навичок та компетенцій студентів для майбутнього успіху, сучасні тенденції в навчанні іноземних мов, концепція багатомовної освіти, медіаграмотність, цифрова грамотність, практики змішаного навчання узгоджувалися з завданнями проєкту і відповідали сучасній ситуації. Від Запорізького національного університету 19 червня воркшоп “CLIL та стратегії читання” провела завідувачка кафедри англійської філології та лінгводидактики, кандидатка наук, доцентка Наталя Надточій. Основну увагу сконцентрували на специфіці формування навичок та компетенцій для майбутнього успіху, зокрема на інтегрованому навчанню предмета та мови та стратегіях читання: розкрили підходи до формування навичок читання, представили його елементи, типи і стратегії читання, різновиди завдань, які пропонуються учням для формування навичок.
Завідувачка кафедри теорії та практики перекладу, кандидатка наук, доцентка Світлана Запольських 21 червня провела воркшоп «Електронний курс «Методологія CLIL»: погляди учасників і розробників». На вебінарі описували етапи розробки й впровадження онлайн курсу «Методологія CLIL», його контент і структурні елементи, проаналізували результати апробації учасниками та оцінювання курсу на основі зворотного зв'язку, сформулювали перспективи його застосування в процесі підвищення кваліфікації вчителів у майбутньому. Вебінар «Адаптація освітніх програм до українських реалій» 26 червня провели завідувачка кафедри викладання другої іноземної мови, кандидатка наук, доцентка, Ольга Каніболоцька і доцентка кафедри викладання другої іноземної мови, кандидатка наук Ганна Ваніна. Основну увагу спікерки акцентували на особливостях оновлення навчальних програм підготовки вчителя іноземних мов, розробці їх відповідно до вимог і стандартів Європейського Союзу з урахуванням найкращих національних та інституційних практик, доповненню програм новими розробленими курсами.
Докторка наук, професорка кафедри англійської філології та лінгводидактики Тетяна Козлова 29 червня провела воркшоп «Багатомовна освіта: нові тенденції, складнощі та виклики». Вона розповіла про чинники, які зумовлюють необхідність багатомовної освіти в сучасному суспільстві, зосередилася на питаннях мови міжнародного спілкування, її функції, проблемах мультимодальності й новітніх підходах до навчання та викладання. Під час проведення вебінарів спікери використовували інтерактивні дошки та онлайнові сервіси для миттєвих опитувань, що стимулювало активність учасників, Кожен захід охопив аудиторію більше 60 осіб. Усі слухачі отримають сертифікати з підвищення кваліфікації англійською мовою від Всеукраїнської асоціації учителів англійської мови «TESOL – Ukraine».
Катерина Сіріньок-Долгарьова
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu