Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованець юридичного факультету Георгій Габуєв

06.07.2023 08:06 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації працевлаштування історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University), за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». До його реалізації активно долучаються представники різних факультетів вишу. Черговий матеріал цієї рубрики присвячений історії професійного становлення й успіху випускника юридичного факультету (2003 року) адвоката Георгія Габуєва.

Розкажіть, будь ласка, про основні етапи вашої професійної кар’єри?

Зацікавленість у правознавстві, виникла ще в школі. Я обрав школу №47 у Запоріжжі, яка мала ухил із викладання права. Слідчий, який викладав цю дисципліну, зацікавив практичними поясненнями та історіями з життя. Після навчання працював у Запорізькому апеляційному господарському суді, спеціалістом і помічником судді. Згодом працював у приватній юридичній фірмі. Часи розквіту підприємницької діяльності, розвитку підприємств і ділової активності... Зовсім інші відчуття та інший досвід. З часом окреслились досить несподівані, хоча цілком чіткі прагнення захисту у кримінальних справах. Тож я склав іспит та отримав свідоцтво на право займатися адвокатською діяльністю. Можливо для мене такий крок є найбільш хвилюючим у професії. Я не міг уявити собі, що адвокатура може бути настільки багатосторонньою. Однак, як і в будь-якій іншій професії, її відчуття та краса, проявляється через людей. Так було створено адвокатське об’єднання «Право Студія», в якому я старший партнер.

Які риси, на вашу думку, мають бути притаманні людині, яка обрала професію юриста?

Я б не виокремлював які-небудь риси, для обрання професії. Скоріше, йдеться про якості особистості, індивідуальні особливості. Можна навіть від зворотного виходити. Не подобається або не можеш всидіти на одному місці, бажаєш відвідувати нові місця, можливо робота в суді не для вас.

Чому свого часу ви обрали для вступу саме юридичний факультет ЗНУ?

Обрання юридичного факультету ЗНУ було зумовлено порадами батьків, так як це державний ЗВО.

Чи знадобилися вам під час роботи знання, отримані на юридичному факультеті ЗНУ?

Теоретичні знання, безумовно є фундаментом для подальшого розвитку.

На Вашу думку, на сьогодні ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?

На сьогодні, я схильний до відчуття процесу більше, ніж обрання цілей.

Як складалися ваші стосунки з викладачами та однокурсниками під час навчання?

Несподівано для мене, я був деякий час старостою групи. Стосунки із викладачами були різними. Часом ображався і не розумів, слухав, ставив питання, цікавився. Тепер на все це дивлюсь по-іншому.

Найяскравіший спогад із студентських років?

Особливо запам’ятались лекції із судової медицини професора В.Білкуна. На криміналістиці - процес зняття відбитків пальців.

Які поради щодо професійного становлення ви могли б сформулювати для майбутніх юристів, студентів юридичного факультету?

Віднайти у собі зацікавленість до певних дисциплін. Прислуховуватись до себе. Діяти. Не чекати завершення навчання, відвідувати практику у тій галузі, яка цікава. Цікавитись досвідом. У жодному випадку, не боятись того, чого ще не знаєте.

Яким ви бачите розвиток університету, зокрема юридичного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?

З часу закінчення ЗНУ (2003 рік) зустрічав чимало людей з інших ЗВО. Часто порівнював методи викладання. Досвід практичної роботи надає більш обґрунтовані відповіді на це питання. На мою думку, перспектива розвитку юридичного факультету має зміститись у форму занять практичних. Тобто час, який приділяється практичним навичкам необхідно збільшити та змінити. Я би змінив форму практичних занять. Мені, більш до вподоби, форми участі студентів у заняттях, шляхом поділу груп на прокурорів та адвокатів. Заняття у формі виступів у суді. Думаю, кожен із практикуючих фахівців, може наочно показати процес роботи в поліції, прокуратурі, суді, адвокатурі. Взагалі, кожну дисципліну студенту краще зрозуміти через практику, яку він сприймає безпосередньо.

Матеріал надано юридичним факультетом

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: