Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Спортсмени ЗНУ гідно представили Україну під час XVI Чемпіонату світу IDBF із веслування на човнах «Дракон»

Спортсмени ЗНУ гідно представили Україну під час XVI Чемпіонату світу IDBF із веслування на човнах «Дракон»

Спортсмени ЗНУ гідно представили Україну під час XVI Чемпіонату світу IDBF із веслування на човнах «Дракон»
23.08.2023 07:23 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я та туризму веслування спорт Чемпіонат світу

Із 7 по 13 серпня 2023 року в м. Паттайя (Королівство Тайланд) тривали змаганнях XVI Чемпіонату світу IDBF із веслування на човнах «Дракон». Серед її учасників була збірна команда України. До її складу увійшли студенти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University): Олександр Смірнов, Олена Веніславська та Галина Савченко.

Українські спортсмени взяли участь у змаганнях на дистанціях 200, 500, 1000 та 2000 метрів у категоріях «OPEN», «MIX» і «WOMEN» у човнах класу Д 12 і Д 22. Незважаючи на високу конкуренцію з боку азіатських команд, які є засновниками цього виду спорту, наші співвітчизники вибороли участь у фіналах в усіх категоріях.

Особливо глядачам і всій світовій спільноті запам’ятався драматичний заїзд на дистанції 2000 м у категорії «OPEN» для човнів класу Д 22. Тут українські спортсмени (в човні була як барабанщиця Олена Веніславська) лідирували протягом усієї дистанції. Однак на останньому повороті їхній човен залило водою від хвилі, яку здійняли попередні човни. Човен зі спортсменами наполовину затонув. Однак, завдяки професійній роботі веслярів і чітким командам капітана човна й кермового, хоч усі й перебували по груди у воді, він дійшов до фінішу. При цьому посів 6 місце з 9 команд-учасниць. Веслярів підтримувала і завдавала темп барабанщиця збірної Олена Веніславська. Цим вона заслужила пошану в соціальних мережах. Під час «підводного» фінішу українцям аплодували суперники та приблизно 3000 спортсменів і вболівальників. Це – той випадок, коли цей фініш вартий перемоги.

Зараз наші спортсмени готуються до участі в Чемпіонаті Європи в складі дніпровського клубу «Long sprint». Змагання відбудуться з 06.09.23 р. по 10.09.23 р. у місті Равенна (Італія). Колектив ЗНУ пишається своїми представниками та бажає їм успіху.

Переглянути знаменитий виступ українських веслувальників можна в соцмережах:
YouTube: http://surl.li/kjcpc
TikTok: http://surl.li/kjcpe

Олександр Смірнов,
голова Дніпропетровської обласної Федерації з веслування
на човнах «Дракон»


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини