Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістранти біологічного факультету долучилися до публічного обговорення екологічних проблем Запоріжжя

Магістранти біологічного факультету долучилися до публічного обговорення екологічних проблем Запоріжжя

Магістранти біологічного факультету долучилися до публічного обговорення екологічних проблем Запоріжжя
06.09.2023 10:41 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет біологічний факультет магістратура практичний складник екологія публічне обговорення

На біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбудеться посилення практичного складника підготовки магістрантів-екологів. Це стане можливим завдяки перегляду змісту відповідної освітньої програми.

 

На думку науково-педагогічного колективу, таке рішення є важливим кроком у покращенні підготовки фахівців, здатних ефективно розв'язувати екологічні проблеми в цьому контексті. У зв’язку з цим група забезпечення освітньої програми врахувала пропозиції стейкхолдерів - замінити цикл професійної підготовки освітньої програми на освітні компоненти, які дозволять на практиці розібратися з механізмами розв'язання регіональних проблем.

Для їхнього викладання запросили професіонала-практика – професора Ігоря Чумаченка, який третій рік очолює екологічну комісію Запорізької обласної військової адміністрації. Його активна громадська позиція та великий практичний досвід значно покращать підготовку екологів. Ще не розпочався освітній процес, а магістри першого року навчання разом із гаранткою освітньої програми, доценткою Наталією Вороновою долучилися до проведення першого в Україні публічного обговорення наміру одержання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «ДНІПРОСПЕЦСТАЛЬ», яке відбулося 5 вересня 2023 року.

Публічне обговорення тривало під головуванням директора Департаменту захисту довкілля Запорізької ОВА Антона Петрухіна. Участь громадськості в процесі отримання Дозволу на викиди регулюється постановою КМУ від 13.03 2002 р. № 302 «Про затвердження Порядку проведення та оплати робіт, пов’язаних із видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами», зі змінами від 24.01.2023 № 63. Ознайомитися з цим документом можна за лінком: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/302-2002-%D0%BF#Text

Усі зауваження та пропозиції, зібрані під час публічного обговорення в усній формі, зафіксували в протоколі, а письмові зауваження та пропозиції додали до протоколу публічного обговорення. Відповідно до п. 23 Постанови № 302, усім учасникам публічного обговорення забезпечили рівні умови для висловлення своєї думки, подання зауважень і пропозицій. Твердо відстоювали право на чисте повітря мешканців Запоріжжя: Тетяна Ярмохіна та Микола Ралик, які провели величезну попередню роботу щодо збору підписів громадян і підготовки необхідних нормативно-правових документів.

Магістранти біологічного факультету отримали унікальний практичний досвід, який обговорять на практичних заняттях «Нормативно правові засади екологічної діяльності» та «Регіональний аспект моніторингових досліджень». Участь у подібних заходах допоможе отримати необхідний практичний досвід і підготувати магістрантів до роботи з екологічними питаннями в промисловому місті, такому як Запоріжжя.

 

Наталія Воронова,

доцентка біологічного факультету

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини