Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Асоціації саперів України розповіли, як захистити себе в зоні воєнних дій

Представники Асоціації саперів України розповіли, як захистити себе в зоні воєнних дій

Представники Асоціації саперів України розповіли, як захистити себе в зоні воєнних дій
07.09.2023 13:02 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ виховної роботи Інженерний навчально-науковий інститут Асоціація саперів України інтерактивний тренінг мінна безпека

Представники Асоціації саперів України проводять інтерактивні тренінги із захисту населення. Шостого вересня таке заняття відбулося за підтримки відділу виховної роботи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), який представляла психолог Ірина Марті, в університетському гуртожитку № 6. Допомогли організувати захід громадські об’єднання «Широкий степ» і «Місто сили», серед представників яких був і студент Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні Богдан Монастирний.

 

Тому, як ідентифікувати загрози, ризики та створити модель правильної поведінки, присвятили інтерактивний тренінг сапери Сергій та Антон. На занятті йшлося про модель поведінки під час повітряної тривоги й обстрілів; використання укриття та техніку безпеки вдома, на вулиці, в транспорті та те, як поводитися під час ядерного удару чи аварії на АЕС. Зупинилися сапери й на запобіганні ризикам від вибухонебезпечних предметів. Увага приділялася кожній деталі. Обстріли заскочили вас у приміщенні? Потрібно лягти на підлогу, а потім переповзти до «зони безпеки», якою може стати приміщення без вікон і важких меблів. Під час бомбардування ви на вулиці? У жодному разі не можна бігти, стояти на повний зріст чи шукати порятунку біля високих будинків чи будівель зі скляним покриттям. А ось крона високих дерев може захистити від уламків. Ви потрапили під обстріли в машині біля поля? Не треба лишатися в транспорті, слід відповзти від нього якомога далі.

Дуже важливою стала й інформація про те, що робити, якщо на твоїх очах на міні підірвалася людина. Сапери наголошують: у жодному разі не можна бігти до неї, адже міни, як правило, не бувають поодинокі! Треба спробувати встановити з постраждалим голосовий зв’язок. Якщо це вдасться, то необхідно дізнатися, що з ним, та розповісти, як накласти джгут і, звичайно, викликати ДСНС за номером 101. А ще, не припиняти розмовляти з пораненим, поки не надійде допомога.

Такі заняття завжди приносять користь, вони потрібні кожному. І прикладів цьому чимало. Так, Антон та Сергій із власного досвіду розповіли про те, як обізнана жінка в Херсонській області допомогла порадами пораненому вижити та дочекатися допомоги.

 

Facebook ІННІ ім. Ю.М. Потебні: https://www.facebook.com/IngenerkaZNU

 

Матеріал надано Інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини