Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ долучилися до тематичного віртуального засідання круглого столу

Правники ЗНУ долучилися до тематичного віртуального засідання круглого столу

Правники ЗНУ долучилися до тематичного віртуального засідання круглого столу
13.09.2023 12:51 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет наукова діяльність проєктна діяльність юридична освіта засідання круглого столу

12 вересня відбулося засідання віртуального круглого столу на тему «Реформа юридичної освіти: діалог із громадянським суспільством». До участі у проєкті приєдналися також представники юридичного  факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Модератором заходу був Артем Шаіпов, юридичний радник Програми USAID «Справедливість для всіх». Метою онлайн-засідання стало обговорення викликів і досягнень на шляху реформування юридичної освіти. Організатори прагнули отримати від представників організацій громадянського суспільства пропозиції щодо подальшого вдосконалення змісту юридичної освіти як складника комплексної правової реформи в Україні, формування спільного розуміння щодо консолідації зусиль влади, донорів і організацій громадянського суспільства для успішного проведення реформи юридичної освіти в Україні.

Із вітальними словами до учасників заходу звернулися голова підкомітету з вищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, заступник голови Офісу Президента України Андрій Смирнов, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак,  голова Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Денис Маслов,  голова Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, міністр юстиції України Денис Малюська, заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький, державна секретарка Міністерства внутрішніх справ України Інна Ящук, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Іван Назаров та член Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов. А також – іноземні партнери: секторальний менеджер з питань верховенства права та анти корупції відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні Джей Тотті й секторальний менеджер із верховенства права та анти корупції Представництва Європейського Союзу в Україні Албан Біосса.

Для фахового обговорення запропонували змістовні доповіді з актуальних проблем вищої юридичної освіти та бачення шляхів їхнього вирішення. Зокрема, висвітлили такі теми: вимоги допуску до навчання, процедура забезпечення якості вищої освіти, освітні рівні для підготовки здобувачів за спеціальністю 081 «Право». Крім того, розглянули спроможність фахових коледжів забезпечити якісну підготовку майбутніх правників, готовність спільноти до складання ЄДКІ та очікувані результати, що набуває особливої актуальності напередодні проведення пробного ЄДУІ.

Спікерами заходу стали: співголова Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ, членкиня Правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко, голова робочої групи з питань розвитку юридичної освіти Комісії з питань правової реформи при Президентові України Наталія Кузнєцова, експерт з правничої освіти Фундації DEJURE Іван Шемелинець, голова сенату Комісії з питань юридичної освіти та обізнаності Олександр Пижов, менеджерка зовнішніх зв'язків Ліги студентів АПУ Аліна Фелик, президентка Європейської асоціації студентів-правників в Україні Юлія Костів, голова Експертної ради студентства закладів вищої освіти при голові підкомітету з питань вищої освіти Верховної Ради України Ілля Бєляк.

Про неабияку зацікавленість тематикою заходу свідчить той факт, що до участі у загальній дискусії з обговорення проблем вищої юридичної освіти та шляхів їхнього вирішення, виокремлення наступних кроків долучилося понад 150 осіб-представників різних вітчизняних правничих шкіл.

Учасниками проєкту стали представники Офісу Президента України, Комітету Верховної Ради України з питань правової  політики, Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Вищої ради правосуддя, Комісії з питань правової реформи при Президентові України. А також – представники інших органів державної влади, організацій громадянського суспільства-підписантів Маніфесту розвитку юридичної освіти, інших зацікавлених організацій громадянського суспільства, що працюють над питаннями комплексної правової реформи в Україні.

 

Інформацію надано юридичним факультетом ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини