
Чотирнадцятого вересня економічний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організував ХІІ міжнародне засідання круглого столу «Інтеграція освіти, науки та бізнесу». Захід у режимі онлайн зібрав близько 220 осіб – представників влади, бізнесу, науковців, освітян і здобувачів освіти – як вищої, так і середньої ланки освіти. Зокрема, цього року до проєкту приєдналася адміністрація та старшокласники Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії № 27.
Щорічне засідання круглого столу об’єднало нині не лише учасників з України, а й із Казахстану, Польщі, Узбекистану та Франції. Серед присутніх були ті, хто вже не перший рік бере участь у цій важливій події, ділиться своїми науковими напрацюванням та досвідом ведення бізнесу під час воєнного стану. А також – студенти й аспіранти, які представили спільноті результати перших наукових розробок. Модераторкою заходу стала завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та страхування, гарантка освітньо-наукової програми, професорка Алла Череп.
Привітав присутніх проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, який відзначив, що ректор Микола Фролов й адміністрація вишу пишається науковцями економічного факультету, котрі першими в ЗНУ від початку нового навчального року провели таку масштабну наукову подію. Декан економічного факультету Валентина Гельман наголосила на важливості винесених для обговорення питань.
Своєю чергою, Регіна Андрюкайтене з Маріямпольської колегії (Литва) подякувала за запрошення на засідання круглого столу, висловила захоплення мужністю українських науковців, зокрема колег із ЗНУ, та запевнила, що Литва підтримує український народ у його боротьбі проти російської агресії.
Від імені наукового колективу Національної академії наук вищої освіти України привітав усіх її президент, доктор наук, професор Станіслав Табачніков. У виступі перший віцепрезидента, головного вченого секретаря ГО «Міжнародна академія освіти і науки», кандидата наук, професора Сергія Пузіка йшлося про "Спрямування роботи Міжнародної академії освіти і науки на відновлення України в умовах російсько-української війни".
До щирих висловлень поваги на адресу колективу економічного факультету ЗНУ, а також до розповідей про розвиток співпраці та її подальші перспективи приєдналися представники провідних закладів вищої освіти з різних куточків України. Зокрема, представник Мелітопольського державного педуніверситету ім. Б. Хмельницького Олександр Павленко розповів, як триває навчання у виші, колектив якого був змушений виїхати з тимчасово окупованої території та отримав прихисток у ЗНУ.
Засідання круглого столу надало змогу висловитись щодо актуальних проблем сьогодення, які стосуються як діяльності різних галузей економіки у період воєнного стану, так і планів із майбутньої відбудови України, які необхідно втілити в життя вже зараз. Слово надали як науковцям, так і представникам громадських організацій та бізнесу. Серед інших виступів, неабияке зацікавлення викликала доповідь директорки Запорізького відділення «Сенс-банку» Дар’ї Балабанової, яка розповіла про кібер-шахрайство у воєнний час, а також про навчальну програму, розроблену Національним банком у 2023 році з метою підвищення рівня фінансової грамотності населення. Керівник Громадської спілки «Запорізька обласна асоціація об'єднань учасників АТО/ООС» Михайло Пиріг підкреслив необхідність уже зараз закладати фундамент економіки завтрашнього дня. Зокрема, він наголосив на необхідності створювати для ветеранів можливості опановувати нові знання, здобувати нові професії та відкривати бізнес. Це сприятиме їхній успішній інтеграції в цивільне життя.
Завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів і економіки міжнародного туризму, професор Дмитро Бамбіндра обрав темою свого виступу економічні наслідки військового теракту на Каховській ГЕС. Він окреслив можливі сценарії вирішення цієї складної проблеми. При цьому Дмитро Бамбіндра наголосив: «Щорічне обслуговування Каховської ГЕС, із врахуванням території затоплених земель, економічно невигідне для країни. Отриманий прибуток не компенсував би ці витрати». Тему енергетичного переходу на відновлювальну енергію та економічне обґрунтування такого розвитку подій представив у своєму виступі аспірант ЗНУ Роман Кучерявий. «Сільське господарство в Україні в умовах війни: рентабельність чи патріотизм?» – цій актуальній темі присвятила свою доповідь професорка економічного факультету Світлана Кушнір. У її виступі йшлося про значні збитки, завдані аграрному сектору України та про те, із чого варто починати відновлення економіки держави. Всі актуальні теми знайшли відгук в аудиторії та викликали жваве обговорення. Зацікавив присутніх напрям обговорення, ініційований виступами роботодавців, який стосувався підготовки майбутніх фахівців, затребуваних на ринку праці, у закладах вищої освіти, співпраці вишів із роботодавцями та необхідності інтеграції зусиль влади, науковців і бізнесменів у сучасному світі.
Також йшлося під час пленарного засідання про міжнародну проєктну діяльність ЗНУ й економічного факультету ЗНУ. Професорка Алла череп передала почесні таблички програми Європейського Союзу «Еразмус+», напрям ім. Жана Моне та офіційні посвідчення представницям проєктних команд, які виграли у міжнародному конкурсі грантових програм і здобули можливість їх реалізувати, – Ірині Дашко й Анні Переверзєвій. За результатами засідання круглого столу вийде збірка наукових публікацій, присвяченим актуальним економічним питанням.
Для довідки
Для довідки Засідання XII Міжнародного круглого столу «Інтеграція освіти, науки і бізнесу» провели за сприяння Міністерства освіти і науки України, Запорізького національного університету, Запорізької обласної державної адміністрації, Національної академії наук вищої освіти України, Академії економічних наук України, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Алматинського гуманітарно-економічного університету (Казахстан), Вармінсько-Мазурського університету (Польща), Економічного університету у Катовіцах (Польща), Економічного університету у Познані (Польща), Інституту розвитку міжнародної співпраці (Польща), Казахського національного педагогічного університету ім. Абая (Казахстан), Каспійського університету (Казахстан), Навчального комплексу Сан Март Шавань (Франція), Університету Туран (Казахстан), Ургенчеського державного університету (Узбекистан), програми Європейського Союзу Еразмус+, напрям ім. Жана Моне у рамках проєктів 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні», ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH «Європейська гуманістична візія в управлінні людськими ресурсами» та 101085727 «Цифровізація економіки в умовах пандемії СOVID-19 як стратегічна платформа розвитку економіки держави», Регіонального фонду підтримки підприємництва в Запорізькій області, АТ «Ощадбанк», АТ КБ «ПРИВАТБАНК», АТ «УКРСИББАНК», ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжтрансформатор», АТ «МОТОР СІЧ», ПрАТ «Пологівський олійноекстракційний завод» та ін.Під час секційних засідань учасники заходу обговорили такі питання: проблеми інтеграції освіти, науки і бізнесу; інституційно-інноваційні напрями інтеграційних процесів; співпраця освіти, науки й бізнесу заради перемоги України; інтеграція науки і бізнесу як основа національного економічного розвитку; нова траєкторія співробітництва Україна – ЄС: економічна безпека, ефективність використання ресурсів, сучасні інструменти управління розвитком підприємств і регіонів; формування кластерних і мережевих моделей креативного розвитку сільського туризму в Україні на основі європейського досвіду; європейські гуманістичні підходи до управління людськими ресурсами.
Фотогалерея:
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.800174175443953
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu