Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факти війни у звітах фольклорної практики студентів філологічного

Факти війни у звітах фольклорної практики студентів філологічного

Факти війни у звітах фольклорної практики студентів філологічного
22.09.2023 13:26 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет вручення дипломів випускникам

Цього літа студенти першого курсу філологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University)  отримали незвичні завдання. Зміна формату традиційної практики була зумовлена тими обставинами, у яких живе запорізький регіон, а також необхідністю фіксації тих трансформацій, що відбуваються у кожному з нас і в нашій культурі під час війни. Загальним гаслом проведеної роботи стало: «Документуємо війну!». Студенти отримали різні завдання: фіксувати розповіді учасників та очевидців подій, відображати рецепцію війни у творах різних жанрів масової культури.

 

Отримавши завдання, яке було сприйняте як документування війни у слові, студенти першого (тепер уже другого) курсу зосередилися на різних формах роботи. Передусім зробили аудіо- та відеозаписи від воїнів ЗСУ, волонтерів, тимчасово переміщених осіб, від людей, що перебувають на окупованій території. Ці записи зроблені від батьків та їх побратимів, від родичів, однокласників, одногрупників, друзів, знайомих і майже незнайомих людей. Є надзвичайно цікаві самозаписи, читаючи які, переживаєш жахіття окупації, виїзду на неокуповану територію, бажання повернутися у звільнені рідні місця.

Досвід кожної людини, яка погодилася на запис, поділилася власним баченням війни є універсальним й унікальним водночас. Сукупність зібраного увиразнює обшир спільної трагедії, праці, сподівань, віри у ЗСУ та свій народ, а також  звитяги, мужності, стійкості наших захисників та волонтерів.

За словами керівниці фольклорної практики Ірини Павленко, такі факти  масової культури засвідчують, що з першого дня повномасштабної війни саме на ній фокусуються відомі та невідомі автори. Війна постає і в імперсональних колективних творах, що виникли та функціонують у віртуальному просторі. Сукупність таких текстів є своєрідним літописом війни з героїзацією та підкресленою людяністю наших воїнів, медиків, волонтерів, вогнеборців, почуття відповідальності кожного  за долю країни, віра в перемогу, з одного боку, й зневага до ворогів з підкресленим мотивом їх здичавіння, з іншого. Інсталяції та мурали, що поширюються великими й малими містами України та світу, як і меми у міжнародному цифровому просторі, виконання українських пісень у світі засвідчують підтримку світовою спільнотою  України.

Записані та зібрані на просторах інтернету матеріали можуть стати об’єктом наукової рефлексії студентів і досвідчених науковців. Але головне – це зафіксоване сприйняття сучасного, пам’ять, фіксація якої дасть шанс її зберегти та передати наступним поколінням.

Матеріал надано філологічним факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини