Днями представники Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у кластерному заході з модернізації освітніх програм, організованому Національним Еразмус+ офісом в Україні, під назвою «Забезпечення якості освітніх програм в контексті євроінтеграції: екологізація, визнання, цифровізація, інклюзія».
Метою вебінару, в якому взяли участь учасники проєктів Програми ЄС Еразмус+ (напрям КА 2 - «Розбудова потенціалу вищої освіти»), представники закладів вищої освіти та наукових установ, стало поширення досвіду з реалізації проєктів, знань про вплив Еразмус+ на екологізацію та забезпечення якості вищої освіти в контексті євроінтеграції і забезпечення синергії між проєктами Еразмус+ у кластері модернізації освітніх програм.
У заході від ЗНУ проєкт DESTIN представляли доцентки кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова і Юлія Любченко. Завідувачка кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських і доцентка кафедри англійської філології та лінгводидактики Марина Залужна представляли ЗНУ як національного координатора проєкту MultiEd.
У доповіді про результати проєкту DESTIN, у якому ЗНУ брав активу участь протягом чотирьох років – з 2018 до 2022, представниця національного координатора в Україні, доцентка КНУ імені Тараса Шевченка Богдана Носова розказала про оновлення освітніх програм бакалаврату і магістратури зі спеціальності 061 «Журналістика», співпрацю з представниками роботові у межах проєкту (місцеві медіа, Громадське радіо) і студентів (Українська асоціація студентів), а також про запуск масових електронних курсів з медіаграмотності, орієнтованих на підвищення медіакомпетенцій у суспільстві.
Як національна координаторка проєкту MultiEd доцентка Світлана Запольських звітувала про здобутки команди. Основну увагу її доповіді зосередили на процесі та особливостях оновлення бакалаврських і магістерських програм спеціальностей 035 «Філологія» і 014 «Середня освіта». Протягом чотирьох років (проєкт стартував у 2019 і завершується у листопаді 2023) вісім українських партнерів розробили 9 нових навчальних курсів, оновили 14. Додатковими результатами проєкту стала розробка одного нового курсу, оновлення ще трьох курсів партнерами із застосуванням методики CLIL (методика інтегрованого викладання предмету і мови).
Як додатковий результат проєкту MultiEd стали рекомендації щодо розробки освітніх програм з іноземних мов, посібники «Інфомедійна грамотність і критичне мислення» і «Мова, культура, суспільство». Наступним кроком стане впровадження розроблених «Стратегій багатомовної освіти» в ЗВО-партнерах і подання національних рекомендацій щодо багатомовної вищої освіти, які прийняли до уваги в Міністерстві освіти і науки України в плануванні своєї політики. Важливим результатом діяльності проєкту став також електронний курс «Методика CLIL», який отримав схвальні відгуки від учасників. Проведені семінари підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл і науково-педагогічних працівників ЗВО охопили більше 1500 учасників. Проєкт наразі завершується, але діяльність продовжується. Консоціум планує проведення семінарів підвищення кваліфікації вчителів загальноосвітніх шкіл і науково-педагогічних працівників, електронний курс «Методика CLIL» також продовжує функціонувати.
Нагадаємо, що Запорізький національний університет уже має чималий досвід реалізації проєктів за Програмою Еразмус+, серед яких одними з перших стали саме проєкти напрямку «Розбудова потенціалу вищої освіти» (КА») DESTIN і Multied.
Матеріал надано факультетом журналістики та ФІФ
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu