Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики долучився до роботи фокус-груп

Факультет журналістики долучився до роботи фокус-груп

Факультет журналістики долучився до роботи фокус-груп
29.09.2023 12:18 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики фокус-групове дослідження наукова діяльність громадська діяльність

15 вересня студенти – голова Наукового товариства студентів та аспірантів факультету Дарина Рибка, Андрій Резніченко та Софія Кравчук, випускник Максим Суханов, аспірант Віталій Бабенко та викладачки факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Вікторія Ковпак, Людмила Чернявська та Галина Микитів долучилися до фокус-групового дослідження Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва». Його тема – «Особливості місцевого самоврядування на прикордонних територіях, зокрема Запорізької області» в м. Запоріжжя.

 

Мета дослідження – вивчення проблем і потреб мешканців прикордонних територій, зокрема щодо діяльності органів самоврядування, ставлення громадян до проблем корупції, національної ідентифікації. Проєкт виконує Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва», він здійснюється за підтримки Програми MATRA. Участь у практиці фокус-групового дослідження – це цінний досвід для представництва факультету журналістики. Воно навчає фокусуванню на проблемі, обмірковуванню відповідей на питання модератора, адже цей метод соціологічних досліджень громадської думки використовують із метою визначення та формування найбільш ефективних шляхів суспільного розвитку. Досвід співпраці з такою потужною інституцією, спостереження за високими стандартами організації дослідницьких проєктів – цінне професійне надбання. До того ж, результати цих проєктів стануть важливим компонентом для подальших соціокомунікаційних наукових досліджень і репрезентаційним матеріалом в академічній роботі зі студентством.

Із Фондом співпрацюють відомі в Україні економісти, соціологи, політичні аналітики, чиї дослідження публікуються у ґрунтовних монографіях, регулярно використовуються в ЗМІ, добре відомі в академічному колі. Команда Фонду проводить публічні заходи (публічні дебати, засідання круглих столів, пресконференції), присвячені обговоренню питань розвитку української держави, національних інтересів, розвитку демократії, інтеграції країни в європейські та євроатлантичні структури. Тож факультет журналістики ЗНУ сподівається на можливість подальшої співпраці з «Демініціативами» в контексті аналітики, моніторингу стратегічних комунікацій. А також – дослідження тенденцій громадської думки та її впливу на державні політики, аналізу наративів політики щодо прифронтових, звільнених і тимчасово окупованих територій з метою їхньої реінтеграції, європейської та євроатлантичної інтеграції, реформи освіти тощо.

Фонд висловлює свою повагу й подяку Запорізькому національному університету в особі ректора Миколи Фролова за можливість організації роботи фокус-груп в укритті Запорізького національного університету.

Довідка

Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» – аналітично-дослідницька, адвокаційна та просвітницька організація, що діє з 1992 року й має бездоганну репутацію. Фонд належить до провідних аналітичних центрів в Україні та входить у рейтинг найвпливовіших аналітичних центрів світу, який вдало поєднує дослідження громадської думки з аналізом політики та ключових суспільно-політичних процесів. Він розробляє аргументовані пропозиції для інстанцій, які ухвалюють рішення, а також – для громадськості в царині демократичної трансформації України та її інтеграції в спільноту європейських демократій. Крім того, фонд продукує оригінальні дослідження і навчальні програми, здійснює вплив на політиків, громадську думку з широкого кола питань – права, безпеки, демократичних свобод та процесів тощо. Серед його пріоритетів – співпраця із журналістами/журналістками. «Демініціативи» першими стали представляти результати соціологічних досліджень широкому загалу на пресконференціях. Час від часу фахівці Фонду проводять тренінги для журналістів і журналісток. Зусиллями організації у світ вийшло вже три посібники для медійників і медійниць про те, як правильно розуміти та використовувати результати соціологічних опитувань у своїй роботі. Більше інформації про Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» – на його офіційній сторінці: https://dif.org.ua/

Вікторія Ковпак, факультет журналістики ЗНУ

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини