Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра дизайну успішно інтегрується в систему європейських дослідницьких ініціатив

Кафедра дизайну успішно інтегрується в систему європейських дослідницьких ініціатив

Кафедра дизайну успішно інтегрується в систему європейських дослідницьких ініціатив
29.09.2023 15:56 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет кафедра дизайну онлайн-обговорення фахових питань

Завідувачка кафедри дизайну, доцентка ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), докторка філософії в галузі педагогіки Ганна Чемерис стала асоційованою дослідницею Французького науково-дослідного центру гуманітарних і соціальних наук (CEFRES — French Research Center in Humanities and Social Sciences). Цей центр був заснований у Празі в 1991 році як мережа дослідницьких команд між Францією, Чеською Республікою, Угорщиною, Польщею та Словаччиною.

 

У 2023 році за ініціативи Французького Центру Досліджень у Гуманітарних і Соціальних Науках (CEFRES) у тісній співпраці з Міністерством Закордонних справ і Міжнародного розвитку Франції, Посольством Франції в Україні та Французьким Інститутом в Україні, а також із чеськими партнерськими інституціями запропонували нерезидентські стипендії для науковців з України тривалістю 9 місяців для організації досліджень учених у гуманітарних і соціальних науках.

З-поміж численних заявок обрали ті, які здобули підтримку, а їхніх авторів офіційно приєднали до команди Французького Центру Досліджень у Гуманітарних і Соціальних Науках (CEFRES). Дослідницька пропозиція доцентки Ганни Чемерис на тему «Development of Methodology of Critical Thinking and Pedagogical Support to Counteract Disinformation and Manipulation of Artificially Reproduced Media Content» в CEFRES передбачає участь у спільних методологічних семінарах, вільний доступ до бібліотеки Центру, підготовку наукових праць і стипендійну підтримку. У перших таких наукових семінарах Ганна Чемерис узяла онлайн участь вже в травні та червні цього року, а оффлайн участь узяла у тижневому воркшопі «RETHINK. Objects, models, and methods in Humanities and Social Sciences since the invasion of Ukraine», який проводився з 18 по 24 вересня у Празі.

Також безпосередня участь у роботі міжнародного колективу виявилася цінною і з точки зору вивчення міжнародного досвіду освітньої діяльності в галузі дизайну. Цей досвід, своєю чергою, важливий для подальшого удосконалення освітніх програм для бакалаврів і магістрів, які здобувають спеціальність дизайнера.

Наприкінці не можна не сказати про винятково дружню підтримку з боку співробітників CEFRES під час роботи тижневого воркшопу. Згідно з політикою Центру, керівництво його розглядає спільну роботу з українськими колегами не просто як одну з форм "гуманітарної допомоги", а й як проєкт, який дозволить українським дослідникам по-новому поглянути на напрямки і зміст своїх досліджень та інтегруватись у систему європейських дослідницьких ініціатив.

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.809978481130189

Матеріал надала кафедра дизайну

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини