
Другого жовтня 2023 року викладачі кафедри романської філології і перекладу та студенти третього курсу освітньо-професійних програм «Мова і література (французька)», «Переклад (французький)» факультету іноземної філології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) мали змогу прослухати доповідь спікерки з Франції Марі Дюметр на тему «Зелений туризм та особливості його організації».
Зустріч організував Центр Франкомовних програм Університету ім. А. Нобеля спільно з кафедрою менеджменту та спеціальністю «Туризм і рекреація» (м.Дніпро) за підтримки Федерації «Обміни Франція-Україна» та Асоціації «Викладання французької мови Франція-Україна». Під час заходу Марі Дюметр розповіла про становлення зеленого туризму у Франції, переваги та сучасні виклики цієї туристичної галузі. Вона зазначила, що лідер розвитку зеленого туризму у Франції – Національна федерація «Gîtes de France» («Гостьові будиночки Франції»), яку створили в 50-х роках ХХ століття, в період, коли Франція оговтувалась після наслідків Другої світової війни та зазнавала спустошення сільських регіонів через сильну міграцію їхніх мешканців до великих міст. На той час федерація «Гостьові будиночки Франції» ставила за мету зберегти унікальну спадщину та надати жителям стабільний прибуток, розвиваючи нову для них галузь – сільський або екологічний туризм.
Сьогодні Національна федерація «Гостьові будиночки Франції» об’єднує майже п’ятдесят тисяч власників сільських садиб по всій Франції. Вони дотримуються певних стандартів обслуговування клієнтів: створюють для туристів найкращі умови прийому та комфорту, зберігаючи автентичність і спокій природного простору; сприяють збільшенню та збереженню спадщини й навколишнього середовища в сільській місцевості. Усі господарі, які відкривають свої сільські домівки для туристів, – унікальні та різні, тому гостьовий туризм у сільській місцевості стає водночас відкриттям чогось нового та поверненням до витоків культурної спадщини.
Наприкінці зустрічі учасники обговорили доцільність застосування подібного досвіду після закінчення війни під час відновлення зруйнованих сільських регіонів України.
Інформацію надав факультет іноземної філології ЗНУ
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu