Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колективний договір між адміністрацією та профспілкою затвердили на конференції трудового колективу

Третього жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася Конференція трудового колективу. На ній ішлося про затвердження Колективного договору між адміністрацією та первинною профспілковою організацією вишу на 2023-2025 роки, а також про обрання виборних представників до складу Вченої ради.

На засіданні були присутні 59 делегатів трудового колективу в залі та 150 – онлайн. До складу президії обрали ректора Миколу Фролова (головуючим), голову первинної профспілкової організації вишу Бориса Павловського та голову студентської ради Аліну Воробко. Допомагав головуючому в проведенні засідання перший проректор Олександр Бондар.

На початку заходу присутні хвилиною мовчання віддали шану українським воїнам, які загинули, боронячи рідну землю.

Зміни до Колективного договору ЗНУ

Щодо головного питання порядку денного доповів керівник юридичного відділу Костянтин Борисов. Він окреслив нормативне обґрунтування цього документа. Це – Кодекс законів про працю України, закони України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», «Про освіту», «Про вищу освіту», «Про колективні договори і угоди», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Доповідач нагадав присутнім про законодавчі зміни щодо колективно-договірного регулювання трудових відносин. У лютому Верховна Рада України прийняла проєкт Закону України «Про колективні угоди та договори», у квітні 2023 року Президент України підписав відповідний закон. Хоча він має набути чинності через 6 місяців з дня припинення або скасування дії воєнного стану, однак під час підготовки нового договору врахували певні його положення.

Колективний договір між адміністрацією та первинною профспілковою організацією ЗНУ затверджується, бо сплив термін дії його попередньої редакції. Договір відповідає чинному законодавству і локальним нормативно-правовими актам університету. Доповідач розповів про структуру документа, його додатки та навів основні пункти, у яких відбулися зміни. Про цей договір схвально відгукнувся голова первинної профспілкової організації Борис Павловський.

Захист інтересів трудового колективу

Микола Фролов подякував усім, хто брав участь у розробці цього документа, зокрема першому проректорові Олександру Бондарю, проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку, керівникові юридичного відділу Костянтину Борисову, головній бухгалтерці університету Оксані Арістовій. Ректор прокоментував найважливіші пункти договору, в які внесли зміни. Так, оновлено пункт 4.13 щодо виплат премій і матеріальної допомоги до урочистих дат ветеранам Другої світової війни. Відтепер такі виплати поширюються на співробітників ЗНУ, аспірантів і студентів, які захищали Україну під час російської воєнної агресії. Окремо він наголосив, що залишаються всі виплати науковцям за публікації у виданнях, проіндексованих у наукометричних базах «Scopus» і «Web of science». Зростають виплати за патент на винахід (із 5000 до 7000 грн) та на корисну модель (із 2000 до 4000 грн). Виплати за захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук – із 35 тис до 40 тис грн. Ректор наголосив на змінах у системі оплати наукового керівництва аспірантами і докторантами. У період із 1 січня до 30 червня 2024 року оплата здійснюватиметься зі спецфонду університету, куди надходять гроші, зароблені його колективом, із розрахунку 35 годин на рік погодинної оплати праці за одного аспіранта чи докторанта. Микола Фролов наголосив на ефективності діяльності керівництва та колективу вишу, завдяки якій під час дії воєнного стану вступна кампанія пройшла вдало та стали можливі такі зміни щодо виплат, зафіксовані в документі. Присутні на заході проголосували за затвердження договору.

Обрання виборних представників до складу Вченої ради

Перший проректор Олександр Бондар зачитав список кандидатур виборних представників до складу Вченої ради ЗНУ. Це – 10 осіб, серед яких представники науково-педагогічного колективу та здобувачі освіти. Присутні проголосували за затвердження цих кандидатур.

Фотогалерея Володимира Лінікова:

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

Соцмережі ЗНУ: