Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Семінари з якості освітньо-наукових програм PhD-рівня стартували

Семінари з якості освітньо-наукових програм PhD-рівня стартували

Семінари з якості освітньо-наукових програм PhD-рівня стартували
05.10.2023 12:25 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультети відділ аспірантури докторантури акредитація PhD-програми відділ міжнародних зв’язків

Четвертого жовтня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулась зустріч гарантів освітньо-наукових програм третього рівня вищої освіти та членів робочих груп із проректором з науково-педагогічної роботи, професором Юрієм Кагановим та координаторкою PhD-програм у ЗНУ, професоркою Вікторією Меняйло.

 

На початку засідання Юрій Каганов подякував гарантам ОНП за активну діяльність у минулому навчальному році й зазначив, що «нам вдалося перейти від виконання формальних вимог щодо акредитації до цілісної розбудови системи підготовки PhD у Запорізькому національному університеті». Проректор ознайомив присутніх із новим Колективним договором між адміністрацією та співробітниками ЗНУ, яким передбачено матеріальну винагороду НПП за ефективне керівництво аспірантами і докторантами, а також безкоштовний друк статей аспірантів в усіх наукових фахових виданнях ЗНУ. Також він підбив підсумки вступної кампанії до аспірантури ЗНУ та звернув увагу учасників наради на зміни до Порядку підготовки докторів філософії, внесених постановою КМУ №502 від 19 травня цього року, які набувають чинності з 1 січня 2024 року.

Другу частину засідання присвятили напрямкам подальшого вдосконалення освітньо-наукових програм третього рівня вищої освіти за результатами зовнішнього та внутрішнього оцінювання їхньої якості. Вікторія Меняйло зазначила, що на сьогодні більшість ОНП у виші успішно пройшли процедуру акредитації Національним агентством, тому можна вважати, що період адаптації до нових правил і вимог залишився в минулому. Тепер настав час подальшого розвитку й удосконалення процесів і процедур щодо підготовки докторів філософії в університеті. Координаторка PhD-програм запропонувала новий формат зустрічей із гарантами у вигляді семінарів із якості освітньо-наукових програм PhD-рівня. Вони будуть присвячені аналізу виконання Плану заходів щодо усунення недоліків і рекомендацій Національного агентства. Його затвердили в університеті за результатами проведених акредитацій. Ішлося й про обмін найкращими практиками, які реалізуються на різних ОНП та пошук шляхів щодо подальшого розвитку системи підготовки наукових кадрів у ЗНУ.

За час першого семінару Вікторія Меняйло детально зупинилась на результатах виконання рекомендацій Національного агентства щодо форми й змісту самих освітньо-наукових програм і конструювання навчального плану підготовки аспірантів, акцентувавши увагу на тому, що на сьогодні всі пропозиції врахували в новій редакції ОНП. Також доповідачка закликала гарантів і викладачів переглянути робочі програми й силабуси обов’язкових дисциплін циклу професійної підготовки на предмет забезпечення формування інформаційної й іншомовної компетентностей здобувачів у межах предметної спеціальності, зокрема запропонувала розглянути можливість викладання однієї з дисциплін або одного із змістових модулів дисципліни англійською мовою. Друге важливе питання стосувалося підвищення міжнародної активності та участі аспірантів у програмах міжнародної академічної мобільності, що поки залишається вузьким місцем усіх ОНП. Своїми пропозиціями з цього приводу поділилася гарантка ОНП «Журналістика» доцентка Катерина Сіріньок-Долгарьова, яка наразі перебуває на стажуванні в Мічиганському університеті (США). Вона розповіла присутнім про можливості цього вишу та надала всю необхідну інформацію щодо участі в його програмах.

Вікторія Меняйло додала, що відділ міжнародних зв’язків значно активізував роботу з ознайомлення здобувачів із програмами міжнародної академічної мобільності. Вона запросила взяти участь усіх гарантів і здобувачів третього рівня вищої освіти в презентації програм міжнародної академічної мобільності для молодих учених за участю проректорки з науково-педагогічної, міжнародної та проєктної діяльності професорки Олени Тупахіної.

Вікторія Меняйло, координаторка PhD-програм у ЗНУ

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини