Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розповіли про реалізацію проєкту диверсифікації сільського туризму

У ЗНУ розповіли про реалізацію проєкту диверсифікації сільського туризму

У ЗНУ розповіли про реалізацію проєкту диверсифікації сільського туризму
13.10.2023 06:59 Все Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризму поєктна діяльність вебінар DIRUT Дні Еразмус

Представники факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму долучилися до Днів Erasmus, що тривають із дев’ятого до чотирнадцятого жовтня у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Так, 11 жовтня онлайн-вебінар «Особливості реалізації проєкту Erasmus+ JMM DIRUT в Запорізькому національному університеті» провела докторка наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, виконавиця проєкту «Erasmus+ JMM DIRUT» Лариса Безкоровайна. Спікерка розповіла про мету та завдання реалізації проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість і креативність: поширення європейського досвіду в Україні», що став одним із переможців конкурсу програми «Erasmus +: Jean Monnet Module» Європейського Союзу у 2020 р. та розрахований на 2021-2023 роки.

Вона акцентувала увагу на інтеграційній особливості команди проєкту, до якої входять представники різних факультетів Запорізького національного університету: зокрема, це – координаторка проєкту, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталя Венгерська та виконавці проєкту: в.о. завідувача кафедри фінансів, банківської справи та страхування Алла Череп, професор кафедри маркетингу та управління персоналу Олександр Череп, доцентка кафедри генетики та рослинних ресурсів Олена Бойка, професорка кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю. Потебні Валентина Воронкова та доцент кафедри конституційного та адміністративного права Сергій Омельянчик.

Така інтеграція, за словами спікерки, надала можливість проєктній групі розробити та провести навчальний курс, завдяки якому майбутні фахівці отримували знання про диверсифікацію сільського туризму України через збалансованість та креативність шляхом формування бізнес-моделей відповідно до європейських цінностей, принципів встановлення гармонійного балансу між екологічними, економічними, соціокультурними аспектами. Крім того, вони змогли організувати та провести наукові конференції, тематичні засідання круглих столів, семінари-тренінги, навчальні екскурсії та хакатон на провідних підприємствах та агросадибах сільського туризму в Запорізькій області.

Слухачами навчального курсу впродовж усього періоду реалізації проєкту стали здобувачі ЗНУ різних спеціальностей, а також – учасники із Запорізької, Миколаївської, Чернівецької, Волинської, Полтавської, Тернопільської, Закарпатської, Сумської та інших областей, які або вже мають свій бізнес у галузі сільського туризму, або планують розпочати таку економічну діяльність.

Як зазначила спікерка, відповідно до завдань проєкту «DIRUT», упродовж усіх років його реалізації, учасники проєктної команди були запрошені та брали участь у різних заходах, спрямованих на розвиток туризму, зокрема в сільських територіях. Зокрема, Лариса Безкоровайна розповіла про заходи, в яких вона разом із координаторкою проєкту Наталя Венгерська брала участь. Це – воркшопи Національної туристичної організації України; онлайн-тренінги від литовських експертів щодо розвитку туристичної галузі в Україні на основі кластеризації, що були організовані фахівцями Запорізької торгово-промислової палати разом із представниками Вільнюської торгово-промислової палати в межах проєкту «Стійке зростання експорту в Україні за рахунок переваг кластеризації». А також – у засідання ініціативної групи щодо побудови профільного кластеру в регіоні представниками туристичних компаній, об’єднаних територіальних громад, науковцями закладів вищої освіти регіону, фахівцями профільних асоціацій та установ м. Запоріжжя та м. Бердянська; хакатоні «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму» за підтримки естонського центру міжнародного розвитку та таллінського університету та ін.

Особливу увагу Лариса Безкоровайна приділила розповіді про проєктні роботи слухачів курсу слухачів курсу, зокрема здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти за спеціальністю «Туризм і рекреація», що були виконані самостійно, разом із здобувачами інших спеціальностей ЗНУ, а також під науковим керівництвом викладачів кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. Вона наголосила на важливості та необхідності участі здобувачів у проєктній діяльності, оскільки це сприяє творчому прояву їхніх знань, умінь і навичок, отриманих під час навчання за спеціальністю та на курсі проєкту DIRUT щодо розроблення креативних бізнес-моделей із туризму, зокрема, в сільській місцевості на основі європейських практик креативного сільського туризму. Також йдеться про імплементування стратегій диверсифікації у сільському туризмі з урахуванням національних особливостей та специфіки туристичної діяльності в Україні. Крім того. проєктна діяльність формує навички комунікації, самостійної та командної роботи, уміння презентувати власний проєкт, розуміння майбутньої професійної діяльності в галузі туризму, бачення себе в професії фахівця із туризму і готовності до роботи в реальних умовах ринку.

Спікерка продемонструвала результати моніторингу оцінки якості курсу «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність та поширення його в Україні», завдяки чому проєктна команда обговорювала та корегувала зміст навчальних модулів курсу та подальші дії щодо реалізації проєкту.

Після завершення заходу його учасники долучилися до обговорення важливих питань щодо розвитку туризму на сільських територіях, розроблення проєктів. Йшлося про можливості участі здобувачів різних спеціальностей індивідуально або в команді з проєктими роботами в конкурсах і проєктах різних рівнів: факультетського, університетського, регіонального, національного та міжнародного. Здобувачі вищої освіти висловлювали свої думки та ставили питання спікерці. На увагу заслуговують висловлення здобувачів, що проведений онлайн-вебінар сприяє формуванню їхньої мотивації щодо побудови нових проєктів із туризму та прагнення до їхньої апробації та реалізації.

Лариса Безкоровайна,

професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи,

Анна Сидорук,

доцентка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини