Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про результати та перспективи проєктної діяльності розповіли на факультеті журналістики

Про результати та перспективи проєктної діяльності розповіли на факультеті журналістики

Про результати та перспективи проєктної діяльності розповіли на факультеті журналістики
13.10.2023 15:19 Все Головні новини Факультети Журналістики EU-indy ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики освітній процес проєктна діяльність міжнародна діяльність Erasmus DESTIN JMM EUROPEACE EU-Indi

12 жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) у межах «Erasmus днів» обговорили результати   реалізованих і особливості нових проєктів Erasmus на факультеті журналістики.

 

Про специфіку й успіхи в реалізації проєкту «DESTIN» поділилась доцентка кафедри журналістики Юлія Любченко. Це – перший подібний проєкт, що тривав з 15 листопада 2018 року до 15 листопада 2022 року. До його виконання було залучено консорціум як українських, так і європейських університетів. Була проведена масштабна робота в дослідженні журналістської освіти в Європі, задля вдосконалення й запровадження її стандартів в Україні. До складу учасників консорціуму входило 20 партнерів, серед яких 4 європейських вишів, професійні організації, а також – 10 українських закладів освіти, які безпосередньо готують журналістів.

Окрім навчальних візитів і участі в наукових конференціях, згідно з рекомендаціями від університетів-партнерів, представники факультету журналістики ЗНУ працювали над оновленням освітніх бакалаврських і магістерських програм. Переглянули дисципліни основного й вибіркового професійного циклу, а також узгодили їх тематично. Оновлені освітні програми прорецензувала команда «DESTIN». Серед позитивних моментів проєкту варто відзначити залучення студентства до оцінки змін у навчанльних планах. Також  у межах проєкту розроблено та впроваджено електронні курси з медіаграмотності. Результати проєкту були описані в низці наукових публікацій, статей, використані під час конференцій та проведення засідань круглих столів.

Результатами проєкту «EU-Indi» поділився доцент кафедри журналістики Павло Мірошниченко. Основний акцент проєкту — розвиток журналістики на  європейських цінностях незалежної медіадіяльності з дотриманням професійних стандартів і етичних норм. Як приклад практичного втілення  цього важливого завдання можна вважати цикл подкастів “Неумовно”, створених на технічних потужностях інтернет-радіо “Університет” і медіалабораторії, обладнаної завдяки грантовим коштам. Навчальний курс «Європейські медійні стандарти і цінності/ EU-Indi» впродовж трьох років реалізації проєкту продемонстрував професійне зростання студентської майстерності, зокрема в розкритті конфліктно-чутливих тем за допомогою трендових форм і жанрів журналістики. На завершення проєкту «EU-Indi» його виконавці 19 жовтня на міжнародній конференції представлять результати власного дослідження, яке буде цікаве всім журналістам Запорізького регіону, оскільки торкається дражливих питань структури та якості місцевого медіаландшафту в умовах війни.

Із 1 жовтня стартував новий проєкт «EUROPEACE» – «Журналістика миру та рішень задля євроінтеграції України у воєнний та повоєнний час», координаторка якого – Катерина Сіріньок-Долгарьова. Мета проєкту – розробити курс та узгодити його з напрацьованими практиками в Україні як задля поширення і вивчення в Європі унікального українського досвіду репортажів про війну, так і підготовки висококваліфікованих і свідомих журналістів, які б приділяли особливу увагу висвітленню соціогуманітраних проблем України під час і після війни.

Серед основних заходів «EUROPEACE» заплановані підготовка навчального посібника, проведення конкурсу-фестивалю шкільних медіа, медіафоруму для журналістів та громадських активістів, продовження випуску подкасту «Неумовно» в навчальній лабораторії інтернет-радіо «Університет», а також організація круглого столу «Європейські принципи журналістики миру і рішень: українська перспектива».

Крім того, в цьому році старша викладачка кафедри журналістики Тетяна Рогова увійшла до робочої групи міжфакультетського проєкту «Посилення цифрової спроможності університетів країн Східного партнерства», реалізація якого розпочнеться незабаром.

 

Катерина Касімова,

студентка 3 курсу факультету журналістики

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu