
12 жовтня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) у межах «Erasmus днів» обговорили результати реалізованих і особливості нових проєктів Erasmus на факультеті журналістики.
Про специфіку й успіхи в реалізації проєкту «DESTIN» поділилась доцентка кафедри журналістики Юлія Любченко. Це – перший подібний проєкт, що тривав з 15 листопада 2018 року до 15 листопада 2022 року. До його виконання було залучено консорціум як українських, так і європейських університетів. Була проведена масштабна робота в дослідженні журналістської освіти в Європі, задля вдосконалення й запровадження її стандартів в Україні. До складу учасників консорціуму входило 20 партнерів, серед яких 4 європейських вишів, професійні організації, а також – 10 українських закладів освіти, які безпосередньо готують журналістів.
Окрім навчальних візитів і участі в наукових конференціях, згідно з рекомендаціями від університетів-партнерів, представники факультету журналістики ЗНУ працювали над оновленням освітніх бакалаврських і магістерських програм. Переглянули дисципліни основного й вибіркового професійного циклу, а також узгодили їх тематично. Оновлені освітні програми прорецензувала команда «DESTIN». Серед позитивних моментів проєкту варто відзначити залучення студентства до оцінки змін у навчанльних планах. Також у межах проєкту розроблено та впроваджено електронні курси з медіаграмотності. Результати проєкту були описані в низці наукових публікацій, статей, використані під час конференцій та проведення засідань круглих столів.
Результатами проєкту «EU-Indi» поділився доцент кафедри журналістики Павло Мірошниченко. Основний акцент проєкту — розвиток журналістики на європейських цінностях незалежної медіадіяльності з дотриманням професійних стандартів і етичних норм. Як приклад практичного втілення цього важливого завдання можна вважати цикл подкастів “Неумовно”, створених на технічних потужностях інтернет-радіо “Університет” і медіалабораторії, обладнаної завдяки грантовим коштам. Навчальний курс «Європейські медійні стандарти і цінності/ EU-Indi» впродовж трьох років реалізації проєкту продемонстрував професійне зростання студентської майстерності, зокрема в розкритті конфліктно-чутливих тем за допомогою трендових форм і жанрів журналістики. На завершення проєкту «EU-Indi» його виконавці 19 жовтня на міжнародній конференції представлять результати власного дослідження, яке буде цікаве всім журналістам Запорізького регіону, оскільки торкається дражливих питань структури та якості місцевого медіаландшафту в умовах війни.
Із 1 жовтня стартував новий проєкт «EUROPEACE» – «Журналістика миру та рішень задля євроінтеграції України у воєнний та повоєнний час», координаторка якого – Катерина Сіріньок-Долгарьова. Мета проєкту – розробити курс та узгодити його з напрацьованими практиками в Україні як задля поширення і вивчення в Європі унікального українського досвіду репортажів про війну, так і підготовки висококваліфікованих і свідомих журналістів, які б приділяли особливу увагу висвітленню соціогуманітраних проблем України під час і після війни.
Серед основних заходів «EUROPEACE» заплановані підготовка навчального посібника, проведення конкурсу-фестивалю шкільних медіа, медіафоруму для журналістів та громадських активістів, продовження випуску подкасту «Неумовно» в навчальній лабораторії інтернет-радіо «Університет», а також організація круглого столу «Європейські принципи журналістики миру і рішень: українська перспектива».
Крім того, в цьому році старша викладачка кафедри журналістики Тетяна Рогова увійшла до робочої групи міжфакультетського проєкту «Посилення цифрової спроможності університетів країн Східного партнерства», реалізація якого розпочнеться незабаром.
Катерина Касімова,
студентка 3 курсу факультету журналістики
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu