Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Що зі стандартами та цінностями в українських медіа під час війни, з’ясовували учасники міжнародної конференції на журфаці

Що зі стандартами та цінностями в українських медіа під час війни, з’ясовували учасники міжнародної конференції на журфаці

Що зі стандартами та цінностями в українських медіа під час війни, з’ясовували учасники міжнародної конференції на журфаці
23.10.2023 17:03 Все Головні новини Факультети Журналістики EU-indy ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики Наукова бібліотека освітній процес екскурсія EU-Indy

Дев’ятнадцятого та двадцятого жовтня на факультеті журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейські цінності і медійні стандарти: контекст російсько-української війни». Її мета – обговорити у широкому фаховому колі актуальні теоретичні і прикладні аспекти дотримання та практичного втілення основних європейських цінностей і медійних стандартів в Україні під час російсько-української війни. Сам захід став завершальним акордом проєкту Erasmus+ JMM EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди», напрям Жана Моне. Впродовж останніх трьох років його реалізовували на факультеті журналістики.

 

Вітальні слова

Модерувала захід координаторка проєкту Erasmus+ JMM EU-Indy, доцентка факультету журналістики ЗНУ, співробітниця Центру досліджень Європи і Євразії Мічиганського університету (США) Катерина Сіріньок-Долгарьова. З вітальним словом до учасників звернулася проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародної та проєктної діяльності ЗНУ Олена Тупахіна. Вона також брала участь у реалізації проєкту EU-Indy як викладачка курсу «Європейські медіастандарти та цінності» для студентів і аспірантів факультету журналістики. Олена Тупахіна переконана, що завдяки проєкту EU-Indy та навчальній дисципліні сутнісні зміни в розумінні європейських цінностей незабаром проявляться в редакційній політиці ЗМІ, а також у щоденній журналістській роботі. Привітав учасників конференції і декан факультету журналістики Віктор Костюк, відзначивши неабияке значення для сталого розвитку українського суспільства дотримання професійних журналістських стандартів і наслідування найкращих європейських медійних практик у відстоюванні прав і свобод людини.

Пленарне засідання та панельні дискусії

Пленарне засідання зібрало понад 150 учасників, об’єднавши українських і міжнародних науковців, фахівців масовокомунікаційної галузі, медіаекспертів, викладачів журналістики, студентів.

Представник Університету Бат Спа (Велика Британія) Ієн Ґедд розповів про продуктивний вплив проєкту DESTIN на реформування журналістської освіти в Україні, та в Запорізькому національному університеті зокрема. Адже представники факультету журналістики активно долучилися до впровадження якісних змін у навчальних планах бакалаврату та магістратури, зважаючи на рекомендації європейських і українських колег.

Директор Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка Володимир Різун у власному виступі звернув особливу увагу на природну залежність європейських медійних стандартів від реального суспільного контексту їхнього використання насамперед під час війни. Він наголосив, що українські ЗМІ мають бути відповідальні перед власним суспільством передусім.

Голова Комісії з журналістської етики (м. Київ) Андрій Куликов підкреслив, шо українська журналістика – це європейська журналістика, в якій етичні норми працюють добре, зокрема під час війни. Він зауважив у цьому контексті, що українські журналісти не можуть бути нейтральними, однак просто мусять бути об’єктивними, адже це їхній прямий обов’язок перед суспільством, як і виконання функцій його убезпечення й оповіщення.

Керівник проєктів Deutsche Welle Akademie (Німеччина) в Україні Кирило Савін розповів про досвід співпраці цієї організації з українськими медіа. Він підкреслив, що в умовах російсько-української війни Deutsche Welle Akademie активно підтримує гіперлокальні медійні ініціативи в Україні, а не потужні національні ЗМІ. Кирило Савін переконаний, що після української перемоги медіаландшафт буде набагато розвиненіший, ніж був і є досі.

Виконавча директорка Інституту масової інформації (м. Київ) Олена Романюк вважає, що нинішню ситуацію в українському медіаполі можна схарактеризувати трьома словами – сила, модернізація, ентропія. За її словами, найближчим часом на певні медійні формати чекає занепад, зокрема це стосується інформаційного телебачення, яке з великих каналів перейде на платформи соцмереж. Інститут масової інформації вже підтримав у розвитку понад 300 регіональних медіа власними мікрогрантами. Також Олена Романюк дала вичерпну відповідь на питання, чим вирізнятись у світі фейків та дезінформації, – дотриманням професійних журналістських стандартів.

Після завершення пленарного засідання учасники міжнародної конференції змогли обговорити актуальні питання функціонування та розвитку українських медіа в контексті великої війни під час панельних дискусій.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини