Аудіоподкасти «НЕумовно»: професійна співпраця студентів, аспірантів і викладачів у межах проєктів Erasmus+ на журфаці ЗНУ

Студенти та викладачі факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) створюють аудіоподкасти «НЕумовно», які стали можливими завдяки участі факультету в програмі Європейського Союзу «Erasmus+».
Робота над низкою аудіоподкастів «НЕумовно» здійснювалася в межах проєкту Erasmus+ напрямку Модулі Жана Моне «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди/EU-INDY». Грант, над яким працювали протягом трьох років, завершився, але робота над подкастом триватиме й надалі під час реалізації нового проєкту «Erasmus+» напрямку Модулі Жана EUROPEACE «Журналістика миру і рішень задля євроінтеграції України у воєнний і поствоєнний час».
Авторами подкастів стали здобувачі бакалаврської і магістерської ОПП «Журналістика» за участі здобувачів ОНП «Журналістика» на чолі з доцентами кафедри журналістики Павлом Мірошниченком і Юлією Любченко.
Подкаст «НЕумовно» – це 40 епізодів, що розповідають історії різних людей, які мають активну громадянську позицію, просувають активізм, відстоюють права людини, реалізують ініціативи для вразливих груп населення. «Так склалось, що протягом останні трьох років ми переживали чимало подій, які вплинули на зміст подкасту. Спочатку це були розповіді про ініціативи запоріжців у різних галузх, у період пандемії ми багато розповідали про важливість перевірки фактів, розвінчували міфи про вірус, вчили правильно споживати таку інформацію. Із 2022 року, звісно, пріоритетною темою стало повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Тому в епізодах йшлося про військових, волонтерство, внутрішньо переміщених осіб, українців, які через війну опинились за кордоном, психологічну допомогу тощо», – розповідає кураторка проєкту Юлія Любченко.
Створюючи конкретний інформаційний продукт, здобувачі вчились практичній журналістиці, а саме: писати на «незручні» теми, збирати інформацію, бути толерантними, коректно висловлюватись, розповідати історії тощо. Аспіранти були свого роду менторами для своїх молодших колег із бакалаврської і магістерської програм, що дало змогу розвинути їх педагогічні навички, необхідні для викладачів вищої школи. Така співпраця здобувачів різних рівнів вищої освіти стала особливістю проєкту та лягла в основу дисципліни «Європейські медійні стандарти і цінності», яка є обов’язковою у циклі професійних дисциплін ОНП «Журналістика».
«Складнощі виникають не з браком історій про ініціативи й ініціативних. Важливо розуміти, що історії треба розповідати цікаво, а слухаючи співрозмовників, треба їх чути: ставити додаткові питання, не боятися відхилитися від попередньо вибудованої лінії розмови. У підсумку – радіти, що маєш купу цікавих фактів, із яких треба вибрати ті, які якнайкраще розкриють героя/ героїню, надавши їм вдалої форми, дібравши відповідного тону, тональності оповіді. Це потребує особливо ретельної і відповідальної роботи. І самокритичної. Тішуся, що декому та деколи ці історії вдавалися. Сподіваюся, що надалі, адже робота над проєктом триватиме, вдалих випусків буде ще більше», – ділиться враженнями куратор проєкту Павло Мірошниченко.
Створення подкасту «НЕумовно» – це спільна робота студентів, аспірантів, викладачів і навчальної лабораторії інтернет-радіо «Університет», на базі якої здійснювався запис, обробка і монтаж звуку, музичне оформлення матеріалу. Послухати подкасти можна на сторінці проєкту: https://eu-indy.znu.edu.ua/4387.ukr.html
Нагадаємо, що робота над епізодами «НЕумовно» триватиме, але вже в межах іншого проєкту Erasmus+ Модуль Жана Моне EUROPEACE («Журналістика миру та рішень задля євроінтеграції України у воєнний та поствоєнний час», що буде реалізовуватись на кафедрі журналістики до 2026 року.
Кафедра журналістики
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu