Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри акторської майстерності Ганна Михайліченко

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри акторської майстерності Ганна Михайліченко

«Історії успіху випускників ЗНУ»: вихованка кафедри акторської майстерності Ганна Михайліченко
22.11.2023 09:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психології кафедра акторської майстерності відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт І

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проекту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його межах пропонуємо вашій увазі  розповідь про вихованку кафедри акторської майстерності, артистку театру і кіно, волонтерку Ганну Михайліченко.

 

Про талановиту вихованку розповідає викладачка ЗНУ Надія Стадніченко:

- Моє знайомство Ганною Михайліченко відбувалося поступово: спочатку – це були зустрічі на мистецьких конкурсах учнів театральних відділень шкіл мистецтв міста Запоріжжя, де я мала задоволення бути членом журі, а Ганна навчалася в школі мистецтв №4 під керівництвом досвідченої педагогині Наталії Товстик. У 2011 році вона стала студенткою спеціальності «Сценічне мистецтво» Запорізького національного університету, вступивши навчатися на курс заслуженої артистки України, доцентки кафедри акторської майстерності Надії Стадніченко та заслуженого артиста України Володимира Гончарова.

На початку навчання за тендітною зовнішністю Ганни Михайліченко не відразу можна було вгадати вольовий характер і чітко усвідомлюване нею прагнення до самореалізації саме в акторській професії. Вміння працювати в колективі й одночасно бути дещо відстороненою від нього й, головне, працездатність, дещо виділяли її серед однокурсників. Завдяки таким якісним характеристикам, на заняттях із фахових дисциплін їй вдавалося зробити набагато більше того, що пропонувалося навчальними програмами. Підготовлені індивідуальні творчі проєкти уможливили участь Ганни у Всеукраїнських та регіональних, конкурсах професійних читців імені Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка, які проходили в Запоріжжі, Дніпрі, Києві, Ялті, Луцьку, де вона незмінно займала призові місця. Було дуже приємно почути хороші слова на її адресу від народної артистки України Раїси Недашківської, голови журі Всеукраїнського конкурсу імені Івана Франка в Києві, отримати листа зі словами подяки від народного артиста України Леся Танюка, після перемоги Ганни на Всеукраїнському конкурсі професійних читців імені Лесі Українки в Луцьку.

У 2015 році, після отримання диплому бакалавра, який вона захищала роллю Герди з вистави «Снігова королева» за мотивами казки Ганса-Християна Андерсена, Ганна вступила до Київського національного університету театру, кіно і телебачення на курс народного артиста України Миколи Рушковського. Після закінчення навчання в 2016-2018 рр. вона працювала в проєктах Київських театрів «Сузір’я», «Між трьох колон» («Голомоза співачка», «Стільці» Е. Іонеско, «8 люблячих жінок» Альбера Тома), «Театральна майстерня Миколи Рушковського», («Старий і море» Е. Гемінгвея, «Ослик має бути худим» С. Довлатова).

Починаючи з 2016 року, Ганна Михайліченко багато знімається в кіно-серіалах: «Клянуся любити тебе вічно» – режисерка Аліна Чеботарьова (епізод, роль Ліля); «Біль чужої втрати» (роль дівчина з дитиною); «Як довго я на тебе чекала» (роль медсестра); «Скляна кімната» – режисер Максим Бернадський (роль секретарки); «Годинник із зозулею» – режисер Максим Бернадський (роль медсестри); «Слідчий Горчакова» режисер – Олександр Сальников (роль помічниці режисера– Аліси, дівчини слідчого Разбєгаєва); «Ментівські війни. Харків» – режисер Валерій Рожко (головна роль серії – студентка Веруня); «Папаньки-2» режисер Максим Бернадський (роль поліцейської); «Асистентка» (роль аспірантки); «Селяві» (роль викладачки на кафедрі); «Філін» – режисер Євген Чернишов (роль доньки священика Віра); «Куратори-3» (роль студентки); «Слід-2» (роль шантажистки Кіри); «Топтун» – режисер Валерій Рожко (роль грабіжниці банків Дани); «Сліпа-6» (роль офіс-менеджерки Світлани).

Із 2014 року Ганна Михайліченко почала працювати викладачем майстерності актора: у Запорізькій школі тележурналістики (2016-2018 рр), у хореографічна студія «Iris» (м. Київ; 2021-2022 рр), у садочку «Lady&Baby» (м. Київ). Ця діяльність сприяла підвищенню її фахового рівня та свідомому підходу до вивчення й використання широких можливостей мистецтва театру як засобу суспільної взаємодії.

Досвід роботи викладачкою, накопичений у мирний час, допоміг їй реалізувати себе під час повномасштабного вторгнення. Із липня 2022 року вона як волонтерка бере участь у програмі «Акторське мистецтво для дітей», у проєкті «Твої долоні», завданням якого стало надання допомогти мешканцям деокупованих територій Київської та Чернігівської областей повернутися до мирного життя, до відчуття захищеності та впевненості у власній в безпеці.

У січні 2023 року у театрі «Сузір’я» відбулася прем’єра моновистави «Мовою Троянд» Наталїії Братунь-Колесниченко (поезія Ольги Колесниченко) з Ганною Михайліченко в головній ролі. Постановку здійснив народний артист України, художній керівник театру Олексій Кужельний. Щодо співпраці з Ганною режисер висловився так: «Хоча людині, яка не має достатньо сценічного досвіду, зіграти самостійно виставу тривалістю годину і двадцять хвилин, це так само як піти на марафон, не маючи достатнього досвіду великих дистанцій. Але мені здалося, що вона на це здатна, що вона на це націлена, що у неї є на це сили. Її викладачі з театрального університету розповіли, що дівчина вольова, цілеспрямована, вміє підкорити все заради мети, до якої прагне… з кожною зустріччю зростала моя зацікавленість. Кожного разу Ганна чимось новим виявляла себе. Уже після п’ятої репетиції я був упевнений, що ми пройдемо разом цей шлях до кінця».

Ганна Михайличенко після успішної прем'єри зізнається: «Я вдячна долі за можливість роботи в наш важкий час саме над цією реальною історією, яка подарувала мені світло. Ця дівчина прожила на Землі 22 роки, але вона встигла відчути все, що дає нам Бог: радість, страх, самотність, любов, біль… Я впевнена, що це було дуже щасливе життя, бо ця дівчина не боялася жити як відчуває і при цьому вміла зустріти кожну нову мить на своєму шляху в повноті, чесно, відверто і радісно. Вона дуже довіряла собі й зуміла зберегти чистоту душі, з якою кожен з нас народжується на цей світ, тому вона і залишається у вічності…».

Колектив кафедри акторської майстерності ЗНУ бажає Ганні Михайліченко фізичних і душевних сил для подальшої успішної творчої професійної і волонтерської діяльності, де вона засобами театру повертає дітям і дорослим відчуття радості життя, віру у перемогу, пробуджує в глядачах прагнення її наближати щоденними зусиллями.

Надія Стадніченко,

кафедра акторської майстерності

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

 

Сьогодні архів проєкту – це вже понад 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини