30 листопада викладачі кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) провели ІІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Формування сучасних концепцій управління туризмом та готельно-ресторанним бізнесом в умовах парадигми сталого розвитку», присвячену 10-ти річчю кафедри. Захід проведений під егідою програми ЄС Еразмус+, напрям ім. Жана Моне в межах проєкту 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні».
Організаторкою та модераторкою заходу була докторка наук, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Безкоровайна. На пленарному засіданні присутніх привітали проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, доктор наук, професор Олександр Гура і декан факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Микола Маліков, завідувачка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, докторка наук, професорка Наталія Маковецька. Також із промовами на пленарному засіданні виступили почесні гості заходу. Почесний голова ГО «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило розповіла про вплив освітньо-наукового компоненту на розвиток туризму в Запорізькому регіоні. Крім того, департамент культури, туризму, національностей та релігій ОВА відзначив Почесною грамотою Наталію Маковецьку.
Із доповіддю на тему «Туризм у прифронтових громадах: проблемах, можливостях та перспективах» виступила кандидатка наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ Наталя Венгерська. Про розвиток туризму, орієнтованого на сталість, його види та соціально-економічні переваги розповіла докторка PhD, докторка-лекторка (Литовський університет спорту), доцентка SMK (Університет прикладних наук) Регіна Андрюкайтене. Про Диверсифікацію сільського туризму в Реабілітаційному центрі “Зелений Гай” розповіла власниця ГО Реабілітаційний центр «Зелений Гай» Євгенія Молчанова. Голова правління «Дивосвіту» (Запоріжжя), членкиня правління «Спілки зеленого сільського туризму України» (Київ) Інесса Носенко представила доповідь на тему: «Громадська організація “Дивосвіт”: диверсифікація туристичних послуг». Доповідь на тему «Рекреаційно-туристична Сколівщина запрошує» представили: докторка наук, професорка кафедри туризму Львівського держуніверситету фізкультури імені І. Боберського Тетяна Божук; краєзнавець ГО «Бойківські обереги» Олексій Тренич; магістрант спеціальності «Туризм і рекреація» Юрій Ткаченко та директорка «Історико-краєзнавчого музею «Сколівщина» Тетяна Зінкевич. Лариса Безкоровайна представила доповідь на тему «Проєктна діяльність кафедри туризму та готельно-ресторанної справи ЗНУ». Про Україну як перспективну туристичну дестинацію розповіла директорка департаменту по роботі з регіонами ТОВ «Туристична компанія “Анекс Тур”» у м. Запоріжжі Наталія Величко. З доповіддю на тему «Стратегічне завдання сільського туризму в напрямку відродження сільських територій» виступила докторка наук, професорка кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЗНУ Світлана Кушнір.
Важливо, що в роботі конференції взяли участь представники литовських університетів. Із доповіддю на тему «Важливість циркулярної економіки за участю бізнесу та ремесел, можливості сталого розвитку» виступили професорка Дайва Бержинскіене-Юозайнєне, докторка Рута Мейште (Університет прикладних наук Кольпінга, Литва). Дослідження на тему «Застосування принципів зеленої логістики в Литві в теоретичному та практичному аспектах» представила лекторка Крістіна Каросевичене (Університет прикладних наук Кольпінга, Литва). Темою для виступу «Оцінка клієнтами нового продукту в туризмі: купання в лісі» обрали Довіле Йонелюксте, Регіна Навікіне (Університет Вітовта Великого, Литва). «Зелений напрямок круїзного туризму» розглянули Регіна Навіцкієне та Аста Гурскайте (Університет прикладних наук Кольпінга, Литва). Тему «Збереження культурної спадщини на основі наративу Ради Європи про культурний шлях Наполеона: приклад Литви» висвітлили Лета Балевічене та Регіна Навіцкієне (Університет Вітовта Великого, Литва).
У межах конференції провели інтерактивну креативну вікторину для здобувачів туристичної освіти: «Я − найкращий студент!» із призами від колективу кафедри туризму та готельно-ресторанної справи. До проведення вікторини запросили експертку та тренерку з медіаграмотності, кандидатку наук, доцентку кафедри української літератури ЗНУ, учасницю проєкту Erasmus+ JMM EUSECRET Ірину Бакаленко. Також відбувся вебінар на тему: «Маркетинг туристичної дестинації: чому це важливо навіть в умовах війни?». Його спікеркою стала членкиня правління, співзасновниця Асоціації в'їзних туристичних операторів України, експертка з туристичних продуктів Національної туристичної організації України, керівниця відділу MICE-туризму туристичного оператора «Київський Супутник» Марія Юхновець. Ініціаторками та співорганізаторками зустрічі стали кандидатка наук, доцентка кафедра туризму та економіки Криворізького державного університету Вікторія Пацюк, кандидатка наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ Наталя Венгерська та професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Лариса Безкоровайна.
Загалом у конференції взяли участь 147 представників закладів освіти, науки, влади та бізнесу туристичної галузі з різних міст України та зарубіжжя. На сьогодні кандидатка наук, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Дарина Люта працює над підготовкою сертифікатів учасників та укладанням збірника.
Лариса Безкоровайна, професорка кафедри туризму та готельно-ресторанної справи
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu