Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / З життя пішов письменник і друг ЗНУ Микола Білокопитов

З життя пішов письменник і друг ЗНУ Микола Білокопитов

З життя пішов письменник і друг ЗНУ Микола Білокопитов
19.12.2023 13:16 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ Запорізька обласна організація Національної спілки письменників України некролог

Із глибоким сумом Запорізька обласна організація НСПУ повідомляє, що 15 грудня на 70-му році життя перестало битися серце патріота України, українського поета-сатирика, лірика, журналіста, члена Національних спілок письменників і журналістів України, гарної людини Миколи Білокопитова. Колектив ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) добре знав талановитого митця за численними літературними подіями та творчими зустрічами, у яких той брав участь, і поділяє глибоку скорботу всіх його рідних, близьких і знайомих.

 

Микола Білокопитов народився 11 лютого 1954 року в Мелітополі. Та мав і свою малу Батьківщину – селище Кушугум, де минуло його дитинство, де він навчався у школі. Закінчив Львівський Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова за спеціальністю «Журналістика, літературний редактор». Працював у журналістиці, якій віддав багато років свого життя, у газетах «Комсомолець Запоріжжя», «Запорізька правда», «Запорозька Січ». Він редагував і газету «Світло Оріяни», альманах «Весела Січ». Його гострі фейлетони стали окрасою цих видань.

Навчаючись у восьмому класі, Микола опублікував свої перші вірші в районній газеті «Червоний промінь», уже згодом його твори з’являлися в обласних газетах. Потім було захоплення сатирою, а відтак його гуморески, байки, мініатюри друкуються в журналах «Старт», «Ранок», «Україна» і, звичайно ж, у «Перці». Публікувалися його твори також у «Літературній Україні», колективних збірниках і навіть за кордоном - у гумористичному журналі «Всесміх», що виходив у Канаді.

Його творчий доробок – 17 книжок (переважно гумор і сатира). Він – лауреат всеукраїнських літературних премій. Неодноразово Микола Білокопитов ставав переможцем конкурсу «Пересмішник» Запорізької асоціації гумористів і сатириків «Весела Січ».

Із волонтерами Микола Білокопитов їздив на фронт, де виступав перед бійцями, підтримуючи їх своїм гострим і вишуканим словом. Також виступав він і в багатьох школах та будинках культури області. Його гарно сприймала публіка, вдячні читачі із задоволенням вивчали напам’ять Миколині твори. Їх читали зі сцени заслужені й народні артисти України.

Тяжка хвороба забрала в нас прекрасного письменника й журналіста – Миколу Білокопитова. Але він завжди буде в українській літературі та в серцях усіх, хто його знав.

За матеріалами фейсбуку голови Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, професорки, завідувачки кафедри українознавства Ольги Стадніченко

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини