Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До бібліотечного фонду ЗНУ у 2023 році надійшло багато унікальних видань

До бібліотечного фонду ЗНУ у 2023 році надійшло багато унікальних видань

До бібліотечного фонду ЗНУ у 2023 році надійшло багато унікальних видань
27.12.2023 06:18 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ наукова бібліотека факультети книжковий фронд навчання дарування книг

Особливою подією в бібліотеці завжди стає момент, коли автор особисто дарує бібліотеці свою книгу. Нове видання книги «Історія Запорозької Січі» (Київ, 2023) передав від авторського колективу в дар науковій бібліотеці ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) доктор наук, професор і один із авторів видання Володимир Мільчев.


Докторка наук, професорка Лілія Хорішко власноруч передала примірники нової монографії науковців факультету соціології та управління і факультету журналістики: Khorishko L. S., Kovpak V. A., Lebid N. M., Rudnieva A. O. «Strategic communications in the formation of the Ukrainian national security system» (Riga: Baltija Publishing, 2023).
Доктор наук, професор Федір Турченко завітав до бібліотеки з новими книгами «Перед викликами епохи. Спогади історика» та «Як творився міф про "Комбата"».

Підручник «Адміністративне право України» 2023 року видання, в підготовці якого взяли участь науковці юридичного факультету, отримали в університетській бібліотеці від докторки наук, професорки Тетяни Коломоєць.
Автор монографії «НСДАП: від ідеології антисемітизму до Голокосту (1919-1939 рр.)» (Дніпро, 2023), кандидат наук, доцент, професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Олександр Давлєтов особисто передав видання бібліотеці. У межах проєкту «Наукова книга» отримали безоплатно від видавництва «Наукова думка» НАН України видання 2021 року: «Україна в Другій Світовій війні: погляд з ХХІ ст. Документи і матеріали. У двох частинах. Частина 2», Валерія Солдатенка «"Gloria Mundi". Політична еліта українського державотворення революційної доби (короткі нариси-портрети. 1917-1920)», «Українське мистецтво на переломах епох. Образ. Трансформації. Стиль», Анатолія Єрмоленка «Дискурс. Комунікація. Моральність», «Соціально-філософські проблеми модернізації українського суспільства з перспективи європейських цінностей». Також у 2023 році університетська бібліотека отримала колекцію сучасної наукової літератури від Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, до якої увійшло 58 назв видань, підготовлених вченими Інститутів НБУ імені В. Вернадського та інституцій України і виданих у 2018-2022 роках.

Нові наукові та навчальні видання Інституту соціальної та політичної психології НАН України ввійдуть в коло літератури для фахової підготовки здобувачів вищої освіти, які обрали спеціальності «Психологія», «Соціальна педагогіка», «Соціальна робота», «Початкова освіта». Йдеться про монографії Татенко В. «Соціальна психологія націєтворення: суб’єктно-вчинковий підхід», Климчук В. «Психологія посттравматичного зростання» та навчальні видання: Кальницька Ю. «Соціальна психологія в Україні: кінець ХІХ – перша половина ХХ століття (хрестоматія)» та «Нова українська школа: соціально-психологічні технології підтримки». Завдяки програмі Видавничого дому «Академперіодика» Національної академії наук України, бібліотека ЗНУ отримала нові видання: Лариса Якубова «Рашизм. Звір з безодні» (Київ, 2023), Marina Chugunova, Roman Taranets «Mathematical Theory of Higher-Order Degenerate Evolution Models».
У межах проєкту «Надання психосоціальної допомоги уразливим дітям, сім'ям та спеціалістам – "Поруч"», що реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, на безоплатній основі для використання в освітньому процесі передано навчально-методичний посібник «Профілактика деструктивної поведінки підлітків».
Унікальні видання з Івано-Франківська університетська бібліотека отримує не вперше. Цього разу це монографія професора Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Миколи Кугутяка «Монастирі давнього Галича – духовні обереги української нації», видана до 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич. Університетська бібліотека щиро дякує і дарувальникам. Докторка наук, професорка Наталія Шевченко передала колекцію книг зі своєї приватної бібліотеки в дар науковій бібліотеці ЗНУ. Видання ввійшли до збірки літератури для фахової підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Психологія».

Колекція книг надійшла в дар від письменника Сергія Бабкіна. Видання отримані за сприяння проректора з науково-педагогічної роботи Юрія Каганова. Здобувачі вищої освіти ЗНУ відтепер мають змогу вивчати історію США за книгою відомого американського історика Девіда Е. Шая (David E.Shi) «Історія Америки» (Львів, 2022).
Інформацію про всі книжки й номери журналів, наукові збірки, а з часом і про їх зміст, надає електронний каталог онлайн на сайті наукової бібліотеки: http://library.znu.edu.ua

Сервіс «Нові надходження» на сайті наукової бібліотеки подає інформацію про нові книги, більш детально можна з ними ознайомитись на віртуальних виставках «Нові надходження» та «Подаровані книги», а також побачити у фейсбуці наукової бібліотеки: https://www.facebook.com/libraryZNU
Колектив наукової бібліотеки запрошує до читальних залів та абонементів з дотриманням правил безпеки воєнного стану.

Інформацію надано Науковою бібліотекою ЗНУ

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини