Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ дізналися про хібукі-терапію

Студенти ЗНУ дізналися про хібукі-терапію

Студенти ЗНУ дізналися про хібукі-терапію
28.12.2023 13:53 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University Запорізький національний університет ЗНУ філологічний факультет факультет соціальної педагогіки та психології гостьова лекція міжнародна співпраця хібукі-терапія

Понад 80 студентів філологічного факультету та факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) взяли участь у гостьовій лекції «Хібукі-терапія як метод роботи з посттравмою».

Спікерка гостьової лекції – психологиня з Ізраїлю, засновниця унікальної методики Хібукі-терапії, міжнародна експертка з роботи з травмою та посттравмою в дітей і підлітків Дафна Шарон-Максимів. Координувала та модерувала зустріч директорка Запорізької гімназії № 25 Марина Луценко.
Дафна Шарон-Максимів розповіла, що Хібукі – це терапевтична іграшка, м’який песик з довгими лапками та сумними очима, який уміє обіймати. «Хібукі» в перекладі з івриту означає «обійми».
Цікава історія появи цієї терапевтичної іграшки: психолог, доктор Шай Хен Галь уперше використав Хібукі, коли працював з дітьми, що опинились у таборах біженців під час другої Ліванської війни в 2006 році. Потім розробили спеціальну державну програму, що впроваджувалась в дитячих садочках та в початковій школі: забезпечення кожної дитини від 4 до 8 років іграшкою Хібукі та одна-дві зустрічі з психологом.
Після початку повномасштабної війни в Україні Дафна Шарон-Максимів почала збирати Хібукі в Ізраїлі. Дафна Шарон-Максимів підкреслила, що разом з українськими колегами адаптувала власну розробку та створила методику, яку в травні 2022 року назвали хібукі-терапією. Вона відрізняється від ізраїльської моделі: розширено аудиторію (Хібукі можуть отримати діти від 4 до 17 років); розроблено довготривалу модель роботи з дітьми; обов’язковим є психологічний супровід всієї родини.
В Україні є чотири благодійні реабілітаційні центри Kinder Velt – у Кропивницькому, Одесі, Києві та Харкові. Дуже важливо, що іграшки Хібукі не продаються і не купуються. Це – психологічний інструмент, який використовує психолог у процесі реабілітаційної або корекційної роботи.
Студенти ЗНУ поділились своїми враженнями від лекції:
Студентка 3 курсу філологічного факультету Марія Василюк: «На лекції мала змогу дізнатись про міжнародний ізраїльський проєкт психологічної допомоги дітям та підліткам «Хібукі-терапія». Спікерка з безмежною любов'ю ставиться до дітей та своєї роботи».
Студентка 3 курс філологічного факультету Анастасія Лукаш: «Захід про хібукі-терапію став приємною несподіванкою. Усі звикли до того, що діти мають улюблені іграшки, і я думала, що Хібукі мало чим відрізняється. Проте різниця величезна: вона і в деталях самої іграшки, і в підході до «знайомства» дитини з його новим другом».
Студентка математичного факультету Анна Ужва: «Хібукі й справді для наших дітей може стати вірним другом, і не тільки через те, що собака – це найкращий друг людини, а й тому що схожий на українського улюбленця – пса Патрона. «Хто оберігає сон? Пес Патрон, пес Патрон». Так само і цей ізраїльський Патрон оберігає сон дітей, а дорослим допомагає краще зрозуміти їхні проблеми».

Інформацію надав філологічний факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини